کشف دستگاه های استخراج ارز دیجیتال قاچاق در مراغه

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: پلیس آگاهی راه‌آهن مراغه در حین گشت و بازدید در انبار توشه راه آهن ۷۶ کارتن حاوی دستگاه ماینر خارجی در مارک‌های گوناگون را کشف و ضبط کرد.

به گزارش خبرآنلاین از آذربایجان شرقی ؛ یوزباشی مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: متهم پرونده دستگاه‌های استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در مراغه به پرداخت حدود ۳ میلیارد ریال جریمه در حق دولت محکوم شد.

 یوزباشی با بیان اینکه این فرد به داشتن ۷۶ دستگاه ماینر قاچاق متهم شده است، افزود: پلیس آگاهی راه‌آهن مراغه در حین گشت و بازدید در انبار توشه راه آهن به محموله‌ای مظنون شده و پس از بازرسی ۷۶ کارتن حاوی دستگاه ماینر خارجی در مارک‌های گوناگون را کشف و ضبط کرده بود.

او با اشاره به اینکه پرونده این کشف تشکیل و به اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان ارسال شد و در شعبه قاچاق کالا و ارز مورد رسیدگی قرار گرفت، گفت: متهم در اظهارات خود عنوان کرده بود که از قاچاق بودن کالاها اطلاعی نداشته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: متهم عنوان کرده بود که ماینرهای مکشوفه دست دوم بوده و بعضی از آن‌ها اوراقی و از تهران خریداری شده و برای راه اندازی و کار آن‌ها را به مراغه انتقال داده است.

یوزباشی افزود: پس از استعلام از گمرک و اخذ نظریه کارشناسان، قیمت کلی کالاهای کشف شده حدود ۳ میلیارد ریال برآورد شده است و با توجه به اعطای مهلت کافی برای متهم برای معرفی صاحب اصلی کالا این موضوع عملی نشد و تخلف انتسابی به نامبرده محرز و مسلم شد.

او گفت: طبق قانون تعزیرات حکومتی علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ مذکور معادل یک برابر ارزش ریالی کالا به نفع صندوق دولت محکوم شد.

46

کد خبر 1356886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =