تشخیص کرونا در آزمایشگاه‌های خصوصی انجام نمی‌شود

ایرنا نوشت: انجام آزمایش‌های تشخیص ویروس کرونا توسط آزمایشگاه‌های طبی خصوصی که تایید آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را ندارند، ممنوع است. ضمن اینکه این مراکز کیت تشخیصی این ویروس را در اختیار ندارند.

اداره امور آزمایشگاه های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، روز سه شنبه اعلام کرد: در حال حاضر آزمایشگاه های مرجع تشخیص قطعی ویروس کرونای جدید به تناسب نیاز و ظرفیت شبکه کشوری تشخیصی مولکولی آنفلوانزا و همچنین سایر مراکز منتخب به تشخیص وزارت بهداشت انتخاب شده است و خدمات مورد نیاز به صورت رایگان در حال انجام است.

 صرفا آزمایشگاه های مرجع سلامت بنا به صلاحدید، مورد و مدت زمان اعلام شده از پشتیبانی و ظرفیت های آزمایشگاه های خصوصی داوطلب استفاده خواهند کرد.

 برخی آزمایشگاه های خصوصی با سوء استفاده و بهره برداری نابجا از شرایط موجود بدون اطلاع و اجازه مدیریت های امور آزمایشگاه های دانشگاهی و اداره کل آزمایشگاه مرجع سلامت اقدام به تبلیغات و اعلام راه اندازی و پذیرش آزمایشگاه تشخیص مولکولی Covid-۱۹ یا همان کرونا با مبالغ نامتعارف کرده اند، که کاملا غیرقانونی و تخلف محسوب می شود.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد: افراد در صورت احساس بروز عوارض بیماری کرونا، حتما در مرحله اول اصول بهداشتی و خودمراقبتی را در مواجهه با دیگران رعایت کنند، سپس برای تشخیص به نزدیکترین بیمارستان یا مرکز درمانی مراجعه کرده و از اقدامات خودسرانه پرهیز کنند.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1356969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =