افزایش ۹۰ درصدی کشفیات جرائم سایبری در البرز

رئیس پلیس فتا استان از افزایش 90 درصدی کشفیات جرایم سایبری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در استان خبر داد و گفت: برداشت غیر مجاز از حساب کاربران بیشترین جرایم مربوط به این فضا است .

به گزارش خبرآنلاین استان البرز سرهنگ ” محمد اقبالی” در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به افزایش استفاده از تجهیزات الکترونیکی و برنامه های کاربردی در بین افراد جامعه، بدون تردید افراد سودجو را ترغیب می کند تا با سوء استفاده از امکانات ایجاد شده به مقاصد شوم خودشان برسند.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیشترین جرائم صورت گرفته در فضای اینترنتی استان البرز به ترتیب به برداشت غیرمجاز از حساب کاربران، کلاهبرداری اینترنتی و هتک حیثیت اجتماعی شهروندان اختصاص یافته است.
این مقام انتظامی با اشاره به برنامه ریزی های هدفمند پلیس فتا استان درحوزه امنیت سایبری گفت: با برنامه ریزی پلیس استان در حوزه امنیت فضای مجازی، میزان کشف جرایم ۹۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
سرهنگ اقبالی تاکید کرد: در سال جاری ارزش کشفیات پلیس فتا استان البرز که از طریق فیشینگ و برداشت غیرمجاز اسکیمری صورت گرفته بود ۱۲۰ میلیارد ریال بوده است.
رئیس پلیس فتا استان البرز در پایان با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور خاطرنشان کرد: پلیس فتا به صورت مستمر در حال رصد فضای مجازی است و با هر فردی که قصد تشویش اذهان عمومی از طریق ایجاد شایعات مبنی بر افزایش میزان تلفات را داشته باشد برخورد خواهد کرد.

48

کد خبر 1356976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =