برخورد جدی با شایعه پراکنان ویروس کرونا در فضای مجازی

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با توجه به انتشار برخی اخبار غیرموثق در خصوص تعداد مبتلایان به این ویروس در استان، به شایعه پراکنان ویروس کرونا در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد قاسمی دادستان عمومی و انقلاب قزوین با توجه به انتشار اخباری در خصوص مبتلایان ویروس کرونا در استان قزوین گفت: برخی اخبار غیرموثق در فضای مجازی در خصوص تعداد مبتلایان ویروس کرونا در استان منتشر شده که تاکنون هیچ کدام از این اخبار از سوی دستگاه های متولی تایید نشده و دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز طی اطلاعیه ای وجود افراد مشکوک به بیماری کرونا در استان را رد کرده است.
وی افزود: دادستانی قزوین تمامی اخبار و گزارشات مربوط به این ویروس و مبتلایان آن را از باب حفظ حقوق عامه به دقت رصد می کند و خواستار اطلاع‌رسانی دقیق، به موقع و شفاف توسط دستگاه های متولی به منظور جلوگیری از انتشار اخبار غیرموثق و شایعات می باشد. لذا ضروری است مردم شریف استان نیز به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و اخبار را از مجاری قانونی و رسانه های رسمی و معتبر دنبال کنند.
قاسمی در ادامه با هشدار به شایعه پراکنان تاکید کرد: انتشار اینگونه شایعات موجب تشویش اذهان عمونی و ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه می شود و آرامش و آسایش عمومی را خدشه دار می کند. ضمن اینکه انتشار این اخبار بر اساس قانون، نشر اکاذیب و جرم است.
دادستان مرکز استان قزوین اظهارکرد: با توجه به سرعت شیوع ویروس کرونا، ضروری است دستگاه های متولی، صدا و سیما و سایر رسانه ها نسبت به اطلاع رسانی از اقدامات پیشگیرانه در جهت جلوگیری از ابتلا به این ویروس اقدام کنند و نکات بهداشتی صحیح و علمی را به مردم آموزش دهند و آحاد جامعه نیز این موارد را رعایت کنند.
این مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: اقدامات پیشگیرانه ای از جمله تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، سینماها و برخی اماکن عمومی، ضدعفونی وسایل نقلیه عمومی و... حرکت خوبی بوده و لازم است این اقدامات استمرار داشته و توصیه می شود مردم نیز در روابط اجتماعی و فعالیت های روزانه خود دقت کافی داشته و از عبور و مرور غیر ضرور در اماکن شلوغ و پر رفت و آمد پرهیز کنند.
محمد قاسمی در پایان هشدار داد: متاسفانه با انتشار اخبار شیوع این بیماری، افرادی سودجو و فرصت طلب اقدام به احتکار برخی اقلام بهداشتی از جمله ماسک، ژل و اسپری ضدعفونی کننده و... کردند که شهروندان با کمبود این اقلام مواجه شدند و به این افراد هشدار داده می شود که موضوع در دستور کار قرار دارد و برخورد دستگاه قضایی با آنها سخت و بدون اغماض خواهد بود.

48

کد خبر 1356990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =