اخبار مرگ و میر کرونا را پیگیری نکنید!

زمانی که افراد، مضطرب و نگران هستند، احتمال ابتلا آنان به بیماری ها مثل کرونا بیشتر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از قزوین؛ مهسا امامیه، کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: اگرچه اضطراب، واکنش طبیعی به شرایط دشوار است، اما آنچه در اضطراب اهمیت دارد، طولانی شدن آن است، که سیستم ایمنی را ضعیف می کند و احتمال ابتلا به بیماری ها را بالاتر می برد. 
وی ادامه داد که اضطراب یکی از عوامل مهم موثر در کارکرد سیستم ایمنی بدن است و زمانی که افراد، مضطرب و نگران هستند، احتمال ابتلا آنان به بیماری ها بیشتر می‌شود.
این کارشناس، نخواندن شایعات و پخش نکردن اخبار غیرموثق را از راه های مقابله با اضطراب دانست و افزود: لازم نیست هر لحظه در جریان آمار مرگ و میر در اثر کرونا ویروس قرار بگیرید.
کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت شهرستان قزوین، ضمن توصیه به کسب اطلاعات از سایت های علمی معتبر، مانند: سایت سازمان بهداشت جهانی یا وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، تاکید کرد: به یقین، افرادی که سابقه بیماری های اضطرابی داشته اند، مثل: اضطراب فراگیر یا اضطراب ابتلا به بیماری، بیشتر در معرض خطر اضطراب ابتلا به کرونا هستند و بهتر است به روانپزشک و یا روانشناس خود مراجعه کنند و مشاوره دریافت کنند تا اضطرابشان کنترل شود.
وی، یادآور شد: افرادی که سابقه بیماری های اضطرابی ندارند، ولی درگیر اضطراب ابتلا به کرونا هستند، می توانند با روش هایی مثل: صحبت با دوستان، ورزش کردن، تمرین های آرام سازی و هر فعالیت دیگری که قبلا برای کاهش اضطراب خود انجام می دادند، استفاده کنند.
امامیه، راه های مقابله با اضطراب را این گونه بیان کرد که هر چه اطلاعات ما در مورد این ویروس، بیشتر و علمی تر باشد، کنترل اضطراب ناشی از ابتلا به آن، بهتر صورت می‌گیرد. 
وی ادامه داد: اگر مستعد اضطراب هستید، ارتباط خود را با افرادی که ذهنیت منفی گرا دارند، به طور موقت کم کنید و در صورتی که فاصله گرفتن از آنان ممکن نیست، از آنان به طور صریح بخواهید در مورد موضوعات نگران کننده با شما حرف نزنند و در صورتی که تذکر شما بی فایده بود، به حرفهایشان بی توجه بمانید و به چیزهای دیگر فکر کنید و یا حواستان را پرت کنید.

48

کد خبر 1357090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =