اهالی ۷ روستای شهرستان کوهرنگ به مکان امن هدایت شدند

ایرنا نوشت : فرماندار کوهرنگ از خروج اضطراری اهالی ۷ روستای در معرض خطر سیلاب این شهرستان خبر داد و گفت: مردم این مناطق تا رفع کامل خطر سیلاب در مکان‌های امن اسکان دارند.

هوشنگ مصطفوی با اشاره به بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌های این  شهرستان افزود: خوشبختانه تاکنون هیچ خسارت مالی و جانی متوجه شهرستان نشده و تمهیدات لازم برای ارتقای سطح ایمنی به کار گرفته شده است.
وی ادامه داد: در همین راستا ساکنان روستاهای دره شیخ‌عالی، محمودآباد، نعل‌اشکنان، خویه، میانرودان، دزک سرچشمه دوآب صمصامی و ده‌نو سفلی بخش مرکزی خروج اضطراری داده شده است و به مکان‌های امن هدایت شده‌اند.
مصطفوی با اشاره به آماده‌باش کامل دستگاه‌های امداد و نجات و خدمات‌رسان در این شهرستان، تصریح کرد: نیروهای امدادی به مناطق مختلف شهرستان اعزام شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
فرماندار شهرستان کوهرنگ از مردم مناطق مختلف این شهرستان خواست تا با نیروهای امدادی و دستگاه‌های خدمات‌رسان همکاری کرده و چنانچه تصمیمی بر خروج از روستاها گرفته شده در این خصوص همراهی کنند.
مصطفوی همچنین با تاکید بر خودداری مردم از سفرهای غیرضروری به شهرستان کوهرنگ، اظهار داشت: از مسافران و مردم شهرستان تقاضا می‌شود از توقف در حاشیه رودها و مسیل‌ها خودداری کرده و در مکان‌های امن ساکن شوند.
وی، کمبود امکانات و تجهیزات را از مهمترین چالش‌های این شهرستان برشمرد و گفت: نیاز ضروری به افزایش امکاناتی نظیر لودر و بیل مکانیکی داریم که امید است این امکانات سریع‌تر در اختیار شهرستان قرار داده شود.
گفتنی است ، شهرستان کوهرنگ از مناطق برف‌گیر استان چهارمحال و بختیاری در ۹۰ کیلومتری مرکز این استان قرار دارد.
بنا بر اعلام اداره‌کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری بارش‌ها تا اواسط روز چهارشنبه در این استان تداوم دارد و برای شهرستان کوهرنگ بیش از ۲۰۰ میلیمتر بارش پیش‌بینی شده است.

48

کد خبر 1357094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =