حکم اخذ رشوه معاون یکی از مدیران استان یزد قطعی شد

رییس کل دادگستری استان یزد از قطعیت حکم اخذ رشوه معاون یکی از مدیران استان یزد خبر داد و گفت: ۷ سال حبس تعزیری، ۵۰ ضربه شلاق، دو سال انفصال موقت از خدمات دولتی، پرداخت جزای نقدی ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال و پرداخت قیمت اموال اخذ شده به عنوان رشوه محکومیت قطعی این مدیر متخلف است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد غلامعلی دهشیری گفت: در ادامه مبارزه بی امان قوه قضاییه با فساد و مفسد، حکم یکی از مدیران میانی یکی از دستگاه‌ها که به جرم ارتشاء و پولشویی دستگیر شده بود در دادگاه تجدید نظر استان قطعی شد.

غلامعلی دهشیری در این رابطه اظهار داشت: ۷ سال حبس تعزیری، ۵۰ ضربه شلاق، دو سال انفصال موقت از خدمات دولتی، پرداخت جزای نقدی ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال و پرداخت قیمت اموال اخذ شده به عنوان رشوه محکومیت قطعی این مدیر متخلف است.

وی یادآور شد: با گزارش سربازان گمنام امام زمان (عج) مبنی بر ارتشاء و پولشویی یکی از مدیران میانی در یکی از دستگاه ها، مراتب جهت تحقیق و بررسی در دستور کار قرار گرفت و پس از مدت‌ها مراقبت سرانجام متهم حین ارتکاب جرم دستگیر و بازداشت گردید.

این مقام قضایی، با اشاره به ادعای متهم در دادگاه، مبنی بر دریافت هدیه در قبال کار انجام شده، تصریح کرد: عنوان اتهامی با تغییر نام رشوه به هدیه تغییر نمی‌کند و افراد نمی‌توانند به صِرف این ادعا که هدیه دریافت کرده اند از مسئولیت شانه خالی نمایند و باید بدانند آیا اگر در این موقعیت شغلی بودند در معرض پیشنهاد چنین هدیه‌ای قرار می‌گرفتند؟

نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد، تأکید کرد: عرصه نظام مقدس جمهوری اسلامی، عرصه خدمت به مردم است و اگر کسی بخواهد با هر دلیل و توجیهی از موقعیت خود سوء استفاده کند، قطعا دچار خسران شده و دیر و یا زود مورد مؤاخذه و در چنگال عدالت قرار می‌گیرد.

46

کد خبر 1357158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =