واحدهای کارگری ایلام تسهیلات دریافت می‌کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: تسهیلات در قالب سرمایه در گردش و یا مرابحه به واحدهای کارگری دارای حقوق معوقه پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از ایلام، شکراله شیرخانی در گفت گویی اظهار داشت: بنگاه هایی که سال گذشته و امسال منتهی به تاریخ ابلاغ این دستورالعمل حقوق ۲ ماهه کارگران خود را پرداخت کرده باشند یا اینکه موفق به پرداخت حقوق کارگران خود نشده اند با تایید این اداره کل، در قالب عناوین سرمایه در گردش یا مرابحه و در چارچوب ضوابط و مقررات بانک از منابع طرح بهره مند می شوند.
وی افزود: این طرح با هدف تثبیت اشتغال موجود، پایداری تولید و افزایش بهره وری نیروی کار بنگاه های موصوف این دستورالعمل ابلاغ شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام یادآور شد: کارفرمایان می توانند از تاریخ این دستورالعمل به مدت ۶ ماه به اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی یا اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری مراجعه و از مزایای این طرح بهره مند شوند.
شیرخانی تاکید کرد: فرآیند اجرایی این طرح با توجه به مصوبات بیستمین جلسه شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی تحول راهبردی مبنی بر تخصیص تسهیلات سرمایه در گردش و مرابحه از منابع داخلی بانک های رفاه کارگران و توسعه تعاون، بابت پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای کارگری دارای حقوق معوق شناسایی شده و در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

46

کد خبر 1357357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =