تعطیلی 3واحد صنفی تجهیزات پزشکی به علت احتکار و گرانفروشی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین از تعطیلی یک انبار و 2فروشگاه تجهیزات پزشکی به علت احتکار و گرانفروشی اقلام بهداشتی در گشت‌های تعزیرات حکومتی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هوشنگ محمدی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: با دریافت گزارش‌های مکرر مردمی در خصوص احتکار، گرانفروشی و عدم عرضه ماسک، اقلام بهداشتی و ژل‌های ضدعفونی توسط برخی داروخانه‌ها، فروشگاههای تجهیزات پزشکی و واحدهای صنفی ذیربط پس از انتشار خبر ویروس کرونا، تیم‌های گشت ‌مشترک تعزیرات حکومتی استان قزوین با دستگاههای ناظر به طور مستمر برگزار و در حال رصد و بازرسی بازار هستند.
وی گفت: در راستای طرح ویژه ملزومات بهداشتی این اداره کل، گشت مشترک ویژه‌ای با حضور معاون دادستان، معاون فرماندار، معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت، رییس پلیس اماکن و معاونت غذا و دارو جهت تشدید برخورد با احتکارکنندگان و گرانفروشان کالاهای مزبور برگزار شد و ضمن تذکر به برخی داروخانه ها و اصنافی که احتمال تخلف را داشتند برای یک داروخانه، پرونده تخلف تشکیل شد.
محمدی ادامه داد: یک انبار احتکار ماسک و اقلام ضدعفونی کننده و 2واحد صنفی متخلف تجهیزات پزشکی تعطیل  و از ادامه فعالیت تا تعیین تکلیف پرونده ها جلوگیری شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین تاکید کرد: اولویت ما این است که پرونده متخلفان طرح فوق ذکر با قید فوریت رسیدگی و منجر به صدور و اجرا حکم شود و محتکران و گرانفروشان اقلام بهداشتی و درمانی که در شرایط حاضر به هموطنان ظلم می کنند به عنوان اخلالگران در نظام سلامت کشور به اشد مجازات برسند.

46

کد خبر 1357413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =