لغو آیین‌های مذهبی در بقاع متبرکه فارس برای مقابله با کرونا

ایرنا نوشت : زائرسراهای بقاع متبرکه وابسته به اداره کل اوقاف فارس تعطیل و برگزاری مراسم مذهبی و مناسبتی دراین مکان‌ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی لغو شد.

سید عباس موسوی مدیرکل اوقاف  وامور خیریه فارس  گفت: ممنوعیت طبخ و توزیع غذا و نذورات در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی، اطلاع رسانی در زمینه نکات بهداشتی و نصب علائم هشدار دهنده و احتیاط برای پیشگیری در سطح اماکن مذهبی نیز از جمله اقدامات دیگر برای کنترل ویروس کرونااست.

موسوی ادامه داد: به دلیل جایگاه خاص مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز و حضور گردشگران مختلف از جمله گردشگران خارجی بازدید از این مسجد نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

وی اضافه کرد: به همه اماکن مذهبی ابلاغ شده که ضد عفونی کردن کف و سطوح اماکن مذهبی با مواد ضد عفونی کننده مانند محلول های وایتکس ، جمع آوری مهرهای نماز وکتب ادعیه، تهیه بروشور ، تراکت و توزیع بین مساجد ، بقاع و اماکن متبرکه ونصب بنر با پیام های پیشگیری از بیماری کرونا ،نصب علائم هشداردهنده، رعایت نکات بهداشتی و نحوه شست و شوی صحیح دست در نقاط مختلف اماکن به ویژه در محل سرویس های بهداشتی در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس،گفت: با توجه به وجود حجم گسترده مطالب و اطلاعات نادرست و غیر واقع در فضای مجازی، تاکید می‌شود از انتشار شایعات و مطالب نادرست در زمینه بیماری covid-۱۹ (کرونا ویروس) در گروه ها و کانال های اطلاع رسانی منتسب به بقاع متبرکه جداً خودداری شود.

۴۶

کد خبر 1357492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =