سارقین حرفه‌ای خودرو دستگیر شدند

فارس نوشت :رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: اعضای باند سارقان سابقه‌دارکه اقدام به سرقت ۱۲ فقره خودرو کرده و با همان خودروهای سرقتی نیز اقدام به ۱۰۰ فقره سرقت داخل خودرو کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز، گفت: در پی افزایش سرقت خودرو شامل، مزدا ۳، مزدا وانت و پرشیا،  با توجه به حساسیت موضوع، پیگیری آن در دستور کار اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز افزود: اقدامات پلیسی در این خصوص آغاز شد و در ابتدا  با کنترل مجرمان سابقه دار، تعدادی از این افراد شناسایی و به صورت ویژه تحت کنترل و رصد قرار گرفتند تا یکی از این افراد که به احتمال زیاد در سرقت‌ها مشارکت داشت در یک عملیات غافلگیرانه شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی گفت: نامبرده پس از انتقال به پلیس آگاهی در اعترافات خود اذعان داشت که با همدست ۲ نفر دیگر که دارای سابقه سرقت هستند، اقدام به سرقت ۱۲ دستگاه خودرو مزدا ۳، مزدا وانت،  زانتیا و پرشیا کرده و به وسیله این خودروها اقدام به سرقت داخل خودرو، می‌کردند.

وی ادامه داد: با اقدامات پلیسی گسترده، هر ۲ متهم دستگیر  و در بازرسی از مخفیگاه آن ها، تعداد زیادی اموال مسروقه کشف شد.

سرهنگ نادربیگی بیان کرد: متهمان در ابتدا منکر هرگونه جرمی شدند اما در مواجهه با اسناد و مدارک موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و اذعان کردند که علاوه بر سرقت  ۱۲ دستگاه خودرو، تا کنون اقدام به ۱۰۰ فقره سرقت داخل خودرو کرده‌اند که با راهنمایی آن ها محل های ارتکاب سرقت و مال باختگان  شناسایی شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز خاطرنشان کرد: متهمان اعتراف کردند که سرقت‌ها را به صورت گروهی و در قالب گروه های سه نفره انجام داده و آن ها را به ۲ نفر مالخر فروخته‌اند که با تلاش ماموران هر ۲ مالخر دستگیر شدند.

سرهنگ نادربیگی با بیان این که شناسایی مال باختگان ادامه دارد، اظهار کرد: ارزش تقریبی اموال مسروقه ۱۰ میلیارد ریال برآورد  شده است.

48

کد خبر 1357535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =