پوتین خطاب به معترضان: مجوز بگیرید، دیدگاه‌هایتان را بگویید

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید مخالفان در تابستان در اعتراضات گسترده در مسکو خشونت پلیس را تحریک کردند.تمامی اعتراضات بایستی بر اساس قوانین و مقررات برگزار شوند و تمامی راهپیمایی‌ها باید مجوزهای لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تاس امروز (چهارشنبه) گفت، معترضان با هدف تحریک نیروهای امنیتی برای استفاده آنها از باتوم مسیرهای عبور و مرور را مسدود کرده بودند. اگر مردم بر اساس قوانین و مقررات موجود رفتار کنند، چه کسی از باتوم استفاده می کند؟ پلیس هم باید از خودش دفاع کند.

یکسری از اعتراضات در مسکو در تابستان در نتیجه امتناع مقام ها از ثبت نام ده‌ها عضو اپوزیسیون و کاندیدای مستقل در انتخابات شورای شهر که در سپتامبر ۲۰۱۹ برگزار شد، صورت گرفت. این اعتراضات با حضور ۶۰ هزار نفری مردم در مسکو و سایر شهرهای روسیه برگزار شد.

پلیس ضد شورش با ده‌ها مورد راهپیمایی بدون مجوز مقابله کرد و بسیاری از معترضان هم در نتیجه این اقدامات از سوی پلیس مجروح شدند. بیش از ۱۰۰۰ تن دستگیر شده و ۱۹ مرد جوان نیز بعدا با جرایم کیفری روبرو شدند.

خشونت پلیس و پیگرد معترضان باعث خشم گسترده مردمی شد و گروه‌های حقوق بشری هم آن را محکوم کرده و سیاسی دانستند.

پوتین اما مکررا گفته که تمامی اعتراضات بایستی بر اساس قوانین و مقررات برگزار شوند و تمامی راهپیمایی‌ها باید مجوزهای لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: مجوز بگیرید و دیدگاه هایتان را بگویید.

رئیس جمهوری روسیه همچنین گفت، این خوب است که منتقدان همچنان از دولت نقد کنند اما این مساله برای پیشبرد اهداف در کشور و جلو بردن کشور کافی نیست.

310311

کد خبر 1357536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =