استاندار خراسان جنوبی خواستار افزایش پروازها در استان شد

ایرنا نوشت : استاندار خراسان جنوبی گفت: تقریبا تمامی تعاملات تجاری و اقتصادی استان ما با خراسان رضوی و مشهد است لذا خواستار افزایش ۲ پرواز به پروازهای این مسیر هستیم.

محمدصادق معتمدیان در دیدار رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور با اشاره به نوپا و تازه تاسیس بودن استان افزود: همچنین با توجه به برنامه توسعه اقتصادی چابهار، می‌توانیم  پرواز به زاهدان و چابهار را راه‌اندازی کنیم که دارای توجیه اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی، شرقی‌ترین استان کشور و با فاصله زمینی بیش از ۱۷ ساعت تا مرکز کشور است گفت: تنها استانی هستیم که آزادراه و بزرگراه بسیار محدود داریم از طرفی به دلیل زمان بر بودن و هزینه بالای توسعه زیرساخت‌های راه و راه آهن، بهترین روش و به صرفه‌ترین راه، برقراری و توسعه پروازها و افزایش ایرلاین‌ها است که بسیار می‌تواند کمک کننده توسعه ارتباطی و توسعه اقتصادی استان باشد.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: از سال گذشته بر این موضوع تمرکز کردیم که تعداد پروازها افزایش یافت و تعداد ایرلاین‌ها دو برابر شد.

وی تصریح کرد: چون استان کم جمعیتی هستیم لود پروازها پایین است لذا برای شرکت‌های پروازی، توجیه اقتصادی ندارد و این نیز مشکلی شده است که می‌توانیم برای غلبه بر این موانع و محدودیت شرکت‌های پروازی، توسعه پرواز به استان‌های همجوار از جمله یزد و کرمان را داشته باشیم.

معتمدیان گفت: مخرج مشترک استان‌های شرقی پهناوری، تراکم کم جمعیتی، کویری بودن، جمعیت پایین و فاصله زیاد و حداقل ۵۰۰ کیلومتر با استان‌های همجوار است.

وی افزود: امسال شاهد بودیم که قیمت مسیر بیرجند - تهران به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافت و این مساله موجب نارضایتی مردم شد که انتظار داریم پیگیری و حل شود.

در پایان این نشست «عظیم طهماسبی» به عنوان مدیرکل جدید فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی معرفی و از خدمات «هادی سلامی» مدیرکل سابق تقدیر شد.

خراسان جنوبی علاوه بر فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند، در شهرستان طبس هم فرودگاه دارد.

46

کد خبر 1357577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =