​صدور بیش از ۹ هزارکارت سلامت برای رانندگان استان اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۹ هزار و 755 کارت سلامت برای رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری و باری استان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، علی رحمتی با بیان اینکه در حال حاضر 3 مرکز تخصصی طب کار در استان جهت انجام معاینات پزشکی رانندگان ناوگان مسافری و باری درحال فعالیت هستند افزود: در این مراکز آزمایشاتی از قبیل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون، چربی خون جهت بررسی سلامت رانندگان انجام می‌شود.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: اخذ کارت صحت و سلامت از جمله شرایط بسیار مهم داشتن کارت هوشمند برای فعالیت حرفه‌ای رانندگان پرتلاش در بخش حمل و نقل جاده ای است.

عضو شورای اداری استان اردبیل گفت:رانندگان سخت کوش ناوگان باری و مسافری استان برای اخذ کارت سلامت باید با در دست داشتن صرفا معرفی نامه از مراکز صدور کارت هوشمند به مراکز طب کار سلامت شغلی رانندگان واقع در شهرستانهای اردبیل و پارس آباد مراجعه نمایند.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اجرائی خدمات سفر استان اردبیل فعالیت ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا با بیش از ۷ هزارو ۸۰۰ دستگاه ناوگان باری در استان را یادآور شد و افزود:11 هزارو 400 راننده پرتلاش در بخش حمل و نقل کالای استان فعالیت می کنند.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل جابجائی 3 میلیون و 425 هزار تن کالا در 11 ماه گذشته در استان را خاطرنشان کرد و گفت: در قالب کمیسیون ماده ۱۲ نظارت ویژه برعملکرد شرکت‌های حمل و نقل انجام می شود و مردم ،رانندگان و صاحبان کالا می توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه 141 جهت رسیدگی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اطلاع دهند.

46

کد خبر 1357823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =