هشدار عارف درباره لغو تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها قبل از کنترل کرونا در ایران

رئیس فراکسیون امید در پستی در فضای مجازی نوشت: باید ضمن درنظرگرفتن جو روانی جامعه از هرگونه پنهان کاری درباره بیماری کرونا پرهیز کرد.

به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام خود نوشت: ویروس کرونا کماکان در دنیا در حال پیش روی است و متاسفانه تعداد قربانیان این ویروس روند صعودی را طی می کند. در کشور ما نیز تمهیدات نسبتا خوبی برای پیشگیری و مقابله با این ویروس از سوی مسئولان در نظر گرفته شده است. ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی پزشکان و کادر درمانی برای مبارزه با  ویروس کرونا و درمان بیماران ،چند نکته را باید  در این خصوص در نظر داشت: 

۱- متاسفانه اعتماد عمومی مردم به حاکمیت به دلایل مختلف از جمله عدم صداقت و شفاف بودن با افکار عمومی خدشه دار شده است. باید ضمن درنظرگرفتن جو روانی جامعه از هرگونه پنهان کاری درباره بیماری کرونا پرهیز کرد. اطلاع رسانی به موقع، درست و شفاف و از یک منبع مشخص یکی از راه های جلب اعتماد عمومی است.

۲- پرهیز از اظهارنظرهای غیرکارشناسانه که باعث ملتهب شدن جو روانی جامعه می شود.

۳- اخبار جسته و گریخته درباره لغو تعطیلی مدارس و دانشگاه ها شنیده می شود. ضمن هشدار به احتمال اتخاذ چنین تصمیمی از مسئولان و ستاد مدیریت و پیشگیری کرونا می خواهم تا زمانی که ویروس کرونا در کشور کنترل نشود. از لغو تعطیلی مدارس و دانشگاه ها بپرهیزد. امید است با همکاری همه از جمله مردم و مسئولان و کمک به یکدیگر و توفیقات الهی بتوانیم از این مرحله سخت عبور کنیم.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1357939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =