نمازجمعه در قم تعطیل نیست/ خطیب: آیت‌الله سعیدی

ایلنا نوشت؛ با وجود شیوع ویروس کرونا، اما نمازجمعه این هفته در شهر قم تعطیل نیست و خطیب این هفته نمازجمعه قم هم آیت الله سیدمحمد سعیدی خواهد بود.

احمد نامداری مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه استان قم، در پاسخ به این سؤال که با توجه به شرایط خاص پیش آمده در مورد بیماری کرونا، آیا نمازجمعه این هفته قم لغو شده است؟ اظهار داشت: خیر، نماز جمعه این هفته برقرار است و خطیب هم آیت الله محمد سعیدی است.

وی با بیان این که برای برقراری نمازجمعه این هفته شهر قم، هماهنگی هایی با مرکز بهداشت استان قم صورت گرفته است، گفت: قرار شده تیم های مراقبتی، نظارتی و بهداشتی به نمازجمعه قم بیایند.

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه استان قم خاطرنشان کرد: امروز کل شبستان های مصلی قم و همچنین سرویس ها، ضد عفونی می شود؛ همچنین از سالمندان، کودکان و افراد دارای بیماریهای خاص هم طبق اطلاعیه ای که دادیم و قرار هم هست به صورت زیرنویس از شبکه قم پخش شود، خواسته ایم که در نمازجمعه حاضر نشوند.

نامداری گفت: نماز عبادی سیاسی این هفته قم بسیار کوتاه و مختصر هست و تا حد امکان تمام مراقبت های بهداشتی انجام شده است؛ یعنی کل آن مواردی که به ما گفته شده است را رعایت کرده و تمام موارد گفته شده را ضد عفونی می کنیم.

وی اضافه کرد: مرکز بهداشت استان هم با دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، چند تیم بهداشتی در ورودی های شبستان مستقر می کنند که افراد را چک کنند.

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه استان قم، در پاسخ به این سؤال که سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته قم چه کسی است؟ گفت: این هفته قرار است نمازجمعه قم کوتاه باشد و طبق آخرین خبری که من دارم، قرار است سخنران پیش از خطبه نباشد و نماز جمعه کوتاه برگزار شود.

46

کد خبر 1357955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =