زندانیان به طور مرتب در طول شبانه روز مورد پایش قرار می گیرند

مدیرکل زندان های استان همدان گفت: در تمامی زندان های استان یک بند یا اتاق برای جداسازی و ایزوله کردن مددجویان دارای علامت سرماخوردگی در نظر گرفته شده است که این افراد به طور مرتب در طول شبانه روز مورد پایش و مراقبت قرار می گیرند.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ پژمان پروین در گفتگویی از اقدامات ویژه و گسترده اداره‌کل زندان‌های همدان در مبارزه با کرونا ویروس در سطح زندانهای استان خبر داد و افزود: قبل از اعلام رسمی خبر شیوع کروناویروس در سطح کشور و استان، این اداره کل اقدامات پیشگیرانه خود را در راستای حفظ سلامت کارکنان و مددجویان برنامه ریزی، ساماندهی و اجرا کرده است.

مدیرکل زندانهای استان با بیان اینکه برای صیانت از خانواده های زندانیان به صورت منظم و طبق برنامه های گذشته، اعطای ملاقات خانواده ها با زندانیان انجام و ملاقات ها استمرار دارد، خاطرنشان کرد: با تشکیل اکیپ شخصاً از زندان های تابعه استان سرکشی و ضمن تشکیل جلسات در محل، نیازها احصاء و دستور مقتضی صادر و حساسیت لازم نسبت به حفظ سلامت کارکنان و مددجویان در مراکز زیر مجموعه ایجاد شده است.

وی اظهار داست: با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در بهداشت و درمان زندان های تابعه کلاس های آموزشی برای کارکنان و مددجویان برگزار و آموزش های پیشگیرانه در زمینه جلوگیری از شیوع و اپیدمی بیماری ارائه می شود.

مدیرکل زندان های همدان تصریح کرد: ضدعفونی اماکن، طراحی و توزیع بروشور، نصب بنر و پوسترهای آموزشی در سطح زندان های استان از جمله اقدامات پیشگیرانه است که به صورت مستمر در سطح زندانهای استان ادامه دارد.

پروین با بیان اینکه توزیع دستکش یکبار مصرف و ماسک در بین کلیه مراجعه کنندگان در مبادی ورودی به واحدهای ستادی و زندان های تابعه، همچنین نصب بیش از ۴۰ دستگاه هواکش استاندارد برای تهویه هوای محل اسکان مددجویان، اعلام کرد: تهیه و توزیع مواد ضدعفونی کننده و شوینده، تدوین برنامه غذایی ویژه طبق نظر کارشناس تغذیه برای کارکنان و مددجویان، از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با اپیدمی و شیوع کروناویروس در زندان های استان است.

وی از حمایت های بی دریغ و رهنمودهای رئیس سازمان زندان های کشور مبنی بر تشکیل جلسات متعدد و پیگیری های مستمر وی در طول مدت اخیر و تاکید بر حفظ سلامت کارکنان، سربازان وظیفه و مددجویان قدردانی کرد و افزود: با نظر مثبت رئیس کل محترم دادگستری و مراجع قضایی استان به بیش از ۱۱۰۰ زندانی مرخصی به مدت ۱۵ تا ۲۰ روز اعطا شده است.

46

کد خبر 1358145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =