تلاش شبانه روزی ۴۰ اکیپ عملیاتی در مناطق زلزله زده قطور

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان غربی از تلاش شبانه روزی اکیپ های مختلف این شرکت در مناطق زلزله برای حل تمام مشکلات زلزله زدگان خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین از آذربایجان غربی، اکبر حسن بکلو در تشریح کامل وضعیت مناطق حادثه دیده استان در پی وقوع زلزله بیان کرد: با توجه به وقوع زمین‌لرزه‌ای ۵٫۸ ریشتری حوالی شهرهای قطور و خوی و آسیب‌هایی که در این مناطق رخ داد از اولین ساعات وقوع زلزله اکیپ‌های عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی به محل اعزام شدند و وضعیت خطوط شبکه‌های برق شهرستان را مورد بررسی قرار دادند.

وی اضافه کرد: با تلاش‌های بی وقفه اکیپ‌های عملیاتی اعزامی در محل‌های حادثه دیده خطوط اصلی ما در کمتر از دو ساعت برق‌دار شد و با همت این اکیپ‌ها تا ساعت ۱۳ ظهر دیروز تمامی روستاهای مسیر برق‌دار شدند.

حسن‌بکلو با اشاره بر تخریب شدید برخی از منازل خاطر نشان کرد: برخی از منازل تخریب‌های وسیعی صورت گرفته بود که مجبور شدیم برای حفظ ایمنی برق واحدها را قطع نگه داریم تا به طور قطعی و مطمئن از ایمنی سیم کشی داخلی ساختمان اطمینان حاصل کنیم.

وی اضافه کرد: در ادامه وقوع زلزله صبح دیروز ۴ اسفند ماه ۹۸، زمین لرزه‌ای در ساعت ۱۹:۳۰ عصر همان روز به بزرگی ۵٫۹ ریشتر برای بار دوم این مناطق را لرزاند که در این شرایط با توجه به اینکه اکیپ‌های عملیاتی ما هنوز در محل حضور داشته و در حال فعالیت بودند سریعا اقدام به حل مشکل‌های به وجود آمده و برق‌رسانی کردند و با اقدامات خستگی ناپذیر اکیپ‌های عملیاتی تا ساعت ۲ نصف شب برق تمامی روستاهای حادثه دیده وصل شد.

مدیرعامل شرکت‌های توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره بر قطعی ۶ روستای حادثه دیده که خسارت بیشتری داشتند؛ گفت: وصل شدن برق تمامی مناطق زلزله زده دغدغه و اولویت همه خادمان مردم در شرکت توزیع می‌باشد و اکیپ‌های عملیاتی از ساعات اولیه وقوع حادثه با تلاش بی‌وقفه خود تلاش داشته‌اند تا حتی ساعتی روشنایی این مناطق به تاخیر نیفتد اما با توجه به اینکه ایمنی و سلامت مردم مهم‌تر است در شش روستایی که خسارت شدیدتری دارند بنا به مسائل امنیتی برق آن‌ها را قطع نگه داشتیم تا هیچ خطری ایمنی و سلامت مردم را تهدید نکند.

وی در ادامه اشاره کرد: این در حالی است که روشنایی معابر این شش روستامتصل بوده‌ و مشکلی ندارند.

حسن‌بکلو تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به ۴۰ اکیپ عملیاتی ما در حال فعالیت در این مناطق هستند و واحدهایی که آماده استفاده باشند برق آن‌ها وصل خواهند شد.

48

کد خبر 1358153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =