آماده باش به ارتش و سپاه برای احداث بیمارستان صحرایی ویژه کرونا در شهر قم

ایلنا نوشت؛ سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، از خدمت رسانی ۴ بیمارستان کامکار، فرقانی، امام رضا(ع) و علی ابن ابیطالب(ع) قم برای بحث بیماران کرونایی خبر داد و گفت: صحبت هایی با ارتش و سپاه صورت گرفته تا در صورت نیاز بیمارستان‌های صحرایی احداث شود.

سیدهاشم صدر سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قم، در مورد آخرین وضعیت بیمارستان های قم و پذیرش بیماران کرونایی، اظهار داشت: تا کنون بیمارستان‌های کامکار، فرقانی، تأمین اجتماعی امام رضا(ع) و بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) سپاه در شهر قم به صورت تمام ظرفیت در خدمت بیماران کرونایی قرار گرفتند.

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قم در خصوص آخرین وضعیت سایر بیمارستان ها از جمله بیمارستان شهید بهشتی قم هم گفت: بیمارستان شهید بهشتی بیمارستان ژنرال شهر قم است که این بیمارستان در کنار بیمارستان آیت الله گلپایگانی، زایشگاه ایزدی و ... در خدمت بیماران غیر کرونایی است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا بحث ایجاد بیمارستان صحرایی در قم هم شده است؟ گفت: بله. صحبت هایی با ارتش و سپاه صورت گرفته تا در صورت نیاز این مکان ها احداث شود.

صدر در ادامه سخنانش از درمان سرپایی بیماران در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت قم خبر داد و گفت: در پی بروز وشیوع بیماریهای حاد تنفسی و کروناویروس در شهر مقدس قم، کلیه مراکز خدمات جامع سلامت سطح شهر از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ پذیرای بیماران سرپایی خواهند بود و بنابراین همشهریان گرامی می توانند جهت دریافت خدمات درمان سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت محل زندگی خود مراجعه کنند و پزشکان مراکز طبق دستورالعمل ابلاغی در صورت نیاز، موارد بیماری‌های حاد تنفسی را به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها ارجاع خواهند کرد.

48

کد خبر 1358262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =