لبخندی جذاب تر و اعتماد به نفس بالاتر با کامپوزیت دندان

این روزها افراد زیادی برای بهبود کیفیت زندگی و اعتماد به نفس شان به دنبال داشتن دندان های زیبا هستند. تا چند سال پیش داشتن دندانهایی ردیف و یکدست بیشتر شبیه یک آرزو بود اما امروزه علم دندانپزشکی زیبایی مواد و شیوه‌های درمانی مختلفی در اختیار دارد تا لبخندی زیبا و جذاب را برای افراد خلق کند.

روش‌های درمانی طراحی لبخند، شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و بلیچینگ دندان است.

کامپوزیت دندان:

کامپوزیت دندان دقیقا مواد پر کردگی همرنگ دندان‌ است. دندانپزشک یک لایه نازک از آن را روی سطح دندان فرم می دهد.سپس برای سخت شدن آن از نور آبی استفاده می‌کند.

IPS  ونیرها (کامپوزیت های سرامیکی ) نسل جدید کامپوزیت ها هستندکه به علت داشتن ذرات سرامیکی استحکام بالاتری دارند و رنگ پذیری کمتری نسبت انواع قدیمی تر دارند. و تشابه ظاهری بالایی به لمینت های سرامیکی دارند.

کامپوزیت دندان بر اساس اینکه مصرف مواد رنگی مثل چای، قهوه،شکلات ، آبمیوه های رنگی چقدر باشد یا فرد چقدر مرتب مسواک بزند، به صورت دوره ای نیاز به پالیش دارند.

 کامپوزیت بیشتر از لمینت سرامیکی رنگ میگیرد اما هزینه انجام آن حدودا نصف لمینت سرامیکی است.

لمینت دندان:

لمینت در واقع یک پوسته‌ای از جنس چینی است که بر روی دندان‌ها نصب می شود و آنها را به فرم و شکل دلخواه در میآورد.. این لایه بسیار نازک است و امکان انتخاب رنگ دلخواه وجود دارد. از رنگ مشابه دندان‌های طبیعی فرد تا رنگ های بسیارسفید .

لمینت دندان می تواند اشکالات زیر را اصلاح کند:

1. چرخش مختصر دندانها و عقب و جلو بودن خفیف

2. شکستگی یا لب پریدگی دندانها

3. داخل رفتگی یک یا چند دندان

4. رنگ نامناسب دندان ها

5. ساییدگی دندان و از بین رفتن بافت دندان

انواع مختلفی از لمینت‌های دندانی سرامیکی در بازار هست. بعضی از آنها نیاز به تراش بسیار مختصر دندان حدود 5/0 میلیمتر دارند.

انواع دیگری از لمینت بدون تراش هم به بازار آمده که به ضخامت لنزهای چشمی است. به این لمینت‌ها non- prep  یا لومینیرز هم گفته می‌شود بسیار نازک و زیبا هستند. به لمینت‌های کریستالی هم انتخاب دیگری هستند که نازک و بسیار درخشان اند.

لمینت دندان سرامیکی غالبا نیاز به تزریق بی حسی ندارند، در مقابل مواد غذایی رنگی مقاوم هستند اما در عوض هزینه بالاتری از کامپوزیت دندان دارد.

بلیچینگ دندان:

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان یکی از بهترین درمان های زیبایی است که نیاز به هیچ تراش یا دستکاری سطح دندان ندارد، به دندان آسیب وارد نمی کند، هزینه آن بسیار مناسب تر از بقیه درمانهای زیبایی است و قابل تکرار است.

اگر شما به صورت طبیعی دندانهایتان زرد است یا در حوالی 40-30 سالگی هستید که مینای دندان نازک شده ودندانها زردتر می شوند بلیچینگ دندان درمان مناسبی برایتان است.

اگر مصرف سیگار، الکل، قهوه تان زیاد است احتمالا به مرور دندانهایتان تیره تر شده است.سابقه مصرف داروها یا ضربه به دندان هم می تواند رنگ طبیعی و روشن دندان را تحت تاثیر قرار دهد.

بلیچ کردن دندان مثل قرار دادن لباس سفید در وایتکس است. مواد مخصوص سفید کننده به داخل بافت دندان نفوذ میکنند و با از بین بردن ملکولهای رنگی، رنگ دندان را روشن تر می کنند.

طراحی لبخند دیجیتال:

جدید ترین تکنولوژی دنیا به کمک مان آمده است که بتوانید در همان جلسه ویزیت نمای نهایی دندانهایتان را بعد از کار ببینید. کافی است ما یک عکس در حال لبخند از شما بگیریم و تمام!

 نرم افزار با توجه به فرم صورت دندانهای مناسب چهره شما را طراحی می کند. 10 دقیقه بعد شما طراحی لبخند دیجیتال دندانهای جدیدتان را می بینید.  

کدام کلینیک را برای انجام این خدمات استاندارد معرفی می کنید؟

مطب دندانپزشکی دکتر گرشاسب در محیطی آرام و مدرن ، از بهترین مواد و تجهیزات برای بیماران استفاده می کند. علاوه بر این با داشتن به روزترین دستگاه استریل کردن وسایل هرگونه نگرانی بابت انتقال بیماری ها را از میان برداشته و مراجعین با اطمینان خاطر خدمات را دریافت می کنند.

بیماران از کادر حرفه ای و آموزش دیده و رفتار مناسب کادر درمان بسیار تعریف کرده اند. این کلینیک انتخابی مناسب با هزینه های منطقی برای شما خواهد بود.

2121

کد خبر 1358482