کاهش شدید اهدای خون/مردم به فکر بیماران باشند

مهر نوشت: مدیرکل انتقال خون استان تهران، از افت شدید اهدای خون در روزهای اخیر و به دنبال شیوع کرونا در کشور خبر داد.

محمدرضا مهدی زاده، گفت: به دنبال شیوع کرونا ویروس در کشور، شاهد کاهش مراجعات هموطنان به مراکز اهدای خون در سطح استان تهران هستیم. در حالی که نیاز به خون، یک نیاز دائمی است.

وی با اشاره به افزایش اعمال جراحی در ماه پایانی سال، افزود: یک سری از بیماران مصرف کننده دائمی خون و فرآورده‌های خونی هستند. از همین رو، می‌طلبد که هموطنان به فکر همنوعان بیمار باشند.

مهدی زاده با تاکید بر اینکه هیچ نگرانی از بابت حضور در مراکز اهدای خون وجود ندارد، گفت: مسائل ایمنی و حفاظتی در تمامی مراکز اهدای خون استان تهران رعایت می‌شود و مردم نباید نگران اهدای خون باشند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران، با اشاره به نیاز بیماران هموفیلی، تالاسمی و بیماران خاص به خون و فرآورده‌های خونی، افزود: از هر واحد خون اهدایی سه فرآورده تهیه و برای سه بیمار استفاده می‌شود. بنابراین، با هر واحد خون که هموطنان اهدا می‌کنند، می‌توان به سه بیمار کمک کرد.

مهدی زاده با اطمینان دادن به مردم برای عدم نگرانی از حضور در مراکز اهدای خون، گفت: هموطنان مطمئن باشند که هیچ مشکلی در مراکز اهدای خون وجود ندارد و با خیال راحت برای اهدای خون به همنوعان خود بشتابند.

وی افزود: در روزهای پایانی سال، منتظر حضور گرم هموطنان در مراکز اهدای خون هستیم.

۴۷۲۳۷
کد خبر 1358484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =