تازه‌ترین آمار از شمار قربانیان و مبتلایان به کروناویروس در جهان/ کرونا در هر کشور چند قربانی گرفته است؟

ایسنا نوشت: شمار تلفات قربانیان کروناویروس در جهان به ۲۹۲۲ تن افزایش یافت.

طبق اعلام کمیسیون ملی سلامت در چین روز گذشته (جمعه) ۴۷ نفر از مردم این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند. تمامی این فوتی‌ها به جز دو مورد در استان هوبئی، کانون اصلی شیوع کروناویروس گزارش شده است.

بنابر اعلام این کمیسیون از اواخر ماه دسامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) و زمان آغاز شیوع کروناویروس جدید، حدود ۲۸۳۵ نفر از افراد آلوده به کروناویروس در چین جان خود را از دست داده‌اند. همچنین حدود ۸۷ نفر از افراد آلوده به این ویروس در خارج از مرزهای چین فوت کرده‌اند.

تعداد قربانیان کروناویروس در خارج از مرزهای چین به ترتیب زیر است.

ایران: ۳۴ فوتی

ایتالیا: ۲۱ فوتی

کره جنوبی: ۱۶ فوتی

ژاپن: ۱۰ فوتی

هنگ‌کنگ: دو فوتی

فرانسه: دو فوتی

فیلیپین: یک فوتی

تایوان: یک فوتی

مچنین بنابر اعلام کمیسیون ملی سلامت در چین روز گذشته موارد قطعی ابتلا به کروناویروس ۴۲۷ نفر اعلام شد که در مجموع تعداد افراد آلوده به این ویروس در این کشور به ۷۹ هزار و ۲۵۱ نفر رسیده است. همچنین ۳۹ هزار و دو نفر از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

خبرگزاری یونایتدپرس نیز در گزارشی به افزایش سطح هشدار سازمان جهانی بهداشت (WHO) مبنی بر همه‌گیری احتمالی کروناویروس در دنیا اشاره و اعلام کرد: بسیاری از کشورها به کروناویروس آلوده شده‌اند.

بلاروس، لیتوانی، نیوزیلند و نیجریه روز گذشته اولین مورد از شناسایی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را تایید کردند. همچنین سازمان جهانی بهداشت به کشورهایی که تاکنون به این ویروس آلوده نشده‌اند هشدار داده‌ است تا خود را برای مقابله با شیوع احتمالی این بیماری و پیامدهای ناشی از آن آماده کنند.

«تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند بر این باور باشد که با کروناویروس مواجه نخواهد شد. این ویروس حریم کشورها و مرزها را رعایت نکرده و به مناطق مختلف گسترش پیدا می‌کند.

بنابر اعلام اسکای نیوز به نقل از سازمان جهانی بهداشت، خطر شیوع کروناویروس در تمامی نقاط جهان و پیامدهای ناشی از آن در بالاترین سطح قرار دارد. اکنون سطح هشدار در چین و دیگر کشورهای جهان از "بالا" به "بسیار بالا" رسیده است. در واقع در این شرایط کشورها به محض شناسایی اولین مورد مشکوک به کروناویروس باید اقدامات فوری اتخاذ کنند.

همچنین مقامات حوزه سلامت مکزیک از شناسایی دو مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور خبر دادند.

سی‌ان‌ان در گزارشی نیز از شناسایی دو مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در کشور مالزی خبر داد. در مجموع تاکنون ۲۵ نفر در این کشور به کروناویروس آلوده شده‌اند. دو مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ یک شهروند ژاپنی و یک ایتالیایی بوده‌اند.

مقامات کانادا نیز از ابتلای ۱۶ نفر به بیماری کووید-۱۹ در این کشور خبر دادند. گفته شده آخرین مورد ابتلا به این بیماری مربوط به مردی ۸۰ ساله است که سابقه سفر به مصر را داشته است.

مصر تنها یک مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش کرده است.

مقامات ایسلند نیز با اعلام شناسایی اولین مورد آلوده به کروناویروس در این کشور اظهار داشتند: این بیمار که حدود ۴۰ سال دارد به تازگی به ایتالیا سفر داشته و به این ویروس آلوده شده است.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1358528

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =