۰ نفر
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
اسطوره‌های کمدی جهان در تلویزیون

شبکه چهار سیما هر روز ساعت ۱۱ کارنامه هنری کمدین های شناخته شده سینمای جهان را مرور می‌کند.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین، واحد تامین برنامه شبکه چهارسیما، که با توجه به تعطیلی مدارس در پی شیوع بیماری کرونا ویروس و با هدف ایجاد نشاط در خانواده ها، روزانه یک اثر کمدی را در قالب برنامه «طنزپیشگان» پخش می کند؛ برای هفته جاری زندگی کمدین هایی همچون باسترکیتون، چارلی چاپلین، هارولوید، لورل هاردی و نورمن ویزدوم را مرور و یکی از آثارشان را پخش می کند.

در ادامه خلاصه و اطلاعات هر قسمت از برنامه طنزپیشگان که از ۱۱ تا ۱۵ اسفندماه پخش می شود آمده است.

مخاطبان در روز یکشنبه با زندگی هنری باستر کیتون بازیگر و کارگردان کمدی برنده جایزه اسکار آشنا می شوند. همچنین فیلم صامت «بیل، کشتی بخار» محصول  ۱۹۲۸ در این قست پخش می شود.

این فیلم داستان دانشجویی است که نقش آن را باستر کیتون بازی می کند و به پدرش که ناخدای یک قایق است می پیوندد و در جریان کمک به پدر در رقابت با یک قایق ران دیگر قرار می گیرد.

روز یکشنبه ۱۲ اسفندماه فیلم «پسر بچه»  شاهکار چارلی چاپلین همراه با بیوگرافی از این هنرمند به نمایش در می آید.

«پسر بچه» نام فیلمی صامت، به کارگردانی چارلی چاپلین، با بازی چارلی چاپلین، ادنا پرواینس، جکی کوگان، و تولید سال ۱۹۲۱ است.پسربچه نخستین یا دومین فیلم بلند چارلی چاپلین است.

روز سه شنبه مخاطبان با هارولد لوید و بهترین آثار او آشنا خواهند شد.در این قسمت فیلم "یک مرد دریانورد" محصول  ۱۹۲۱ آمریکا به نمایش در می آید.

روز چهارشنبه بیوگرافی و کارنامه هنری استنلی لورل و الیور هاردی بررسی و فیلم «احمق ها در دریا» به نمایش در می آید.

زندگینامه نورمن ویزدوم، کمدین و بازیگر انگلیسی روز پنجشنبه در برنامه «طنزپیشگان» به آن پرداخته می شود. در این قسمت آثار هنری و فیلم های نورمن معرفی می شود.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1358551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =