شمار مبتلایان ویروس کرونا در استان اصفهان رو به افزایش است

یانوش جهانپور ظهر روز شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و فوت ناشی از آن افزود: با توجه به نزدیکی کاشان و اینکه تعداد کل مبتلایانش از کل استان اصفهان بیشتر هست، به نظر می‌آید که آمار مبتلایان کاشان با یک شیب تند صعودی رو به افزایش است. به گفته وی، تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور تاکنون ۵۹۳ نفر هستند که ۱۲۳ نفر ترخیص شده و بهبود یافته و ۴۳ نفر فوت کرده‌اند.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان ؛  از مجموع ۱۰۱ آزمایش ارسالی از منطقه زیر پوشش، جواب  ۳۹ آزمایش دریافت شد که از  این تعداد ۱۶ مورد منفی، ۹ مورد مثبت قطعی و ۱۴ مورد بینابینی بود.

ساعت کار دستگاه‌های اجرایی دولتی و عمومی، نهادها، بانک‌ها و موسسه‌های مالی تا اطلاع بعدی از ساعت ۷ به ۹ صبح تغییر یافته و از مردم خواسته شده است که از سفر به استان قم و همنین شرکت در نشست‌های عمومی، تجمع‌های ورزشی و آیین‌های مختلف فرهنگی و مذهبی تا اطلاع بعدی خودداری کنند.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز گذشته از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان به ۱۸ نفر خبر داد و تعداد بیماران فوت شده را یک نفر اعلام کرد.

بیماری کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد و کم کم این ویروس از مرزها عبور و برخی از کشورهای جهان را درگیر خود کرد.

شست و شوی مکرر دست‌ها با صابون، استفاده از ماسک و تعویض به هنگام آن، مصرف مایعات گرم، دست ندادن و روبوسی نکردن با دیگران، خودداری از تماس دست با چشم‌ها، بینی و دهان، حفظ فاصله یک و نیم متری با افراد بیمار و ماندن بیماران در منزل از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا است.

48

کد خبر 1358666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =