کشف ۱۷ هزار ماسک احتکار شده در شهرستان اشکذر

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر از استان یزد گفت: تعداد ۱۷ هزار ماسک احتکار شده در این شهرستان از یک واحد صنفی عرضه وسایل صنعتی کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ سید محمد ابراهیم اقبالی زارچ بیان داشت: وظیفه ما این است که با نیازمندی‌های اقشار جامعه که سوداگری می‌کنند به ویژه امروز که در برخی شهرها ویروس کرونا باعث ایجاد بیماری شده است برخورد جدی صورت پذیرد.
وی موضوع مطروحه در این پرونده را اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دانست و تصریح کرد: اقلام احتکار شده با قیمت دولتی در اختیار اداره صمت برای عرضه به گروههای نیازمند قرار گرفته است.
این مقام قضایی برخورد با افراد سوداگر که در زمان بحران اقدام به احتکار وسایل ضروری می‌کنند را لازم دانست و اظهار داشت: این روزها در برخی از شهرها افراد سودجو با توجه به مطرح شدن بحث ویروس کرونا اقدام به جمع‌آوری، دپو و احتکار اقلام بهداشتی مانند ماسک و مواد ضدعفونی کننده می‌کنندو متاسفانه سودجویان حتی سلامت مردم را نیز به خطر انداخته بودند.
دادستان اشکذر در پایان از همکاری نهادهای انتظامی و اطلاعاتی در راستای شناسایی و برخورد با هرگونه احتکار، گرانفروشی و ... تقدیر کرد و خاطر نشان کرد: در شرایط حساس کنونی با هرگونه اقدام علیه سلامت و آرامش روانی جامعه براساس قانون و با جدیت برخورد خواهد شد.

48

کد خبر 1358734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =