اجازه آیت الله صافی گلپایگانی برای مصرف سهم امام در مقابله با کرونا

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در پیامی اجازه مصرف سهم امام برای مقابله با ویروس کرونا را صادر کردند.

به گزارش خبرآنلاین، مجمع خادمان درمان و سلامت استان قم در نامه‌ای به آیت الله العظمی صافی گلپایگانی درباره استفاده از سهم امام برای مقابله با کرونا کسب اجازه کردند. در این نامه آمده است؛

باسمه تعالی

محضر مبارک مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی

سلام علیکم
احتراماً باستحضار می‌رساند خادمان درمان و سلامت استان قم که چندین سال است با توصیه و نظارت حضرتعالی، خدمات زیادی را به درمان استان قم نموده‌اند و این افتخار نصیب آنها گشته که در راه‌اندازی و تاسیس چندین مرکز بزرگ پزشکی و بیمارستان، توفیقاتی داشته‌اند، در مقطع کنونی لازم می‌دانند که در حدّ توان به بهداشت استان و جلوگیری از شیوع این بیماری و درمان بیماران، خدمات بیشتری ارائه دهند. 
از این جهت، خیّرین استان از حضرتعالی اجازه مصرف سهم مبارک امام علیه السلام را درخواست می‌نمایند. ادام الله تاییداتکم

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نیز در پاسخ به این نامه اجازه مصرف سهم امام برای مقابله با ویروس کرونا را صادر کردند.

در متن پاسخ این مرجع تقلید آمده است؛

بسم الله الرحمن الرحیم 

قال الله الحکیم: (وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعاً)
و علیکم السلام و رحمه الله 
با تقدیر و تشکّر فراوان از جامعه پزشکی ایران؛ پزشکان عزیز و پرستاران زحمتکش و کارکنان خدوم که برای سلامتی مردم عزیز تلاش فراوانی دارند، از ملّت بزرگ و شریف ایران درخواست دارم که با رعایت اصول بهداشتی، به توصیه‌های وزارت بهداشت توجه کامل داشته باشند.

همچنین خیّرین درمان و سلامت کشور که همیشه به وظایف شرعی و انسانی خود عمل می‌کردند، در این مقطع حسّاس هم مسئولان امر را کمک نموده و مجاز هستند از نصف سهم مبارک امام علیه‌السلام برای این عمل خداپسندانه مصرف نمایند.

ان‌شاء الله تعالی با توجّهات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم عجّل الله تعالی فرجه الشریف هر چه زودتر این نگرانی و بیماری رفع گردد.

۵ رجب المرجب ۱۴۴۱
لطف الله صافی

2727

کد خبر 1358808

برچسب‌ها