۱۳ نفر
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
خنده‌های اردوغان در ترکیه جنجال به پا کرد

ایرنا نوشت: خنده رجب طیب اردوغان در جریان یک نشست با نمایندگان فعلی و سابق استانبول در مجلس ترکیه موجب واکنش تند در رسانه های اجتماعی ترکیه شد.

طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه روز گذشته دو روز بعد از کشته شدن ۳۳ نظامی ترکیه در سوریه در استانبول با نمایندگان فعلی و سابق استانبول در مجلس ملی ترکیه از حزب عدالت و توسعه دیدار کرد.

این اولین دیدار عمومی اردوغان بعد از کشته شدن ۳۳ نظامی ترکیه در ادلب بود و اردوغان در جریان سخنرانی در این نشست که بطور زنده از شبکه هایی تلویزیونی ترکیه پخش می شد رئوس سیاستهای ترکیه در مورد سوریه را تشریح کرد.

در بخشی از نشست یاد شده اردوغان در پشت تریبون با خنده شروع به صحبت با شرکت کنندگان کرد و تصاویر یاد شده نیز از تلویزیونهای ترکیه پخش شد.

خنده اردوغان با واکنش شدید کاربران توئیتر در ترکیه مواجه گردید و هشتک "اردوغان به چه می خندی؟"  ایجاد و از روز گذشته تاکنون با هشتک یاد شده بیش از ۲۰۰ هزار بار توئیت شده و همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر به نوشته روزنامه جمهوریت، در نشست روز گذشته یک نماینده سابق حزب عدالت و توسعه خطاب به اردوغان گفت: برای حل مساله سوریه آیا بهتر نیست که با دولت سوریه مذاکره انجام شود؟ اردوغان نیز با عصبانیت گفت: رهبر حزب مخالف (کمال قلچداراوغلو) نیز این خواست را برزبان می آورد، تو چرا این را می گویی؟ سیاست ما بدین منوال نیست.

310311
کد خبر 1359013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • h FR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
  3 0
  روزی مجبور به فرار از ادلب خواهد شد .‌
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
  5 0
  ایدلیب وحلب ودمشق وتمام سوریه مال ترکیه است و۵۵ درصد مردم سوریه ریشه ترکی دارند،ودرحال حاضر ۹۰ درصد مردم سوریه طرفدار اردوغان هستند ۱۰ میلیون درداخل ترکیه ودرحریم مرزهای ترکیه به اردوغان پناه آورده اند، وزبان ۳۰ درصد مردم سوریه ترکی است .دیگران آنجا چه کاره اند خدا هم نمیداند
  • IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
   0 0
   ظاهراً نویسنده یا ترک است وهمه را ترک می داند ویااینکه از قرارگاه لیبرتی آلبانی این پیام را فرستاده ودر سوریه عمده جمعیت عرب هستند وبخش کوچکی کرد هستند که دولت ترکیه آنها را برسمیت نمی شناسد وبه آنها لقب ترکمن کوهستانی می گوید واز طرفی اردوغان فکر می کند می تواند حکومت عثمانی را دوباره احیا کند که اگر عرضه داشتند زمینه فروپاشی آن را در قرن 19 فراهم نمی کردند. وبرای بقای خود دست بدغامان اسرائیل وامریکا وناتو نمی شدند وخود را از جوامع اسلامی جدا نمی کردند وبا حمایت از تروریستها خود را مضحکه مردم کشورش ومنطقه نمی کردند.
  • مجید IR ۰۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
   0 0
   مبارزه با تروریست فقط از توان حکومت قدرتمند ترکیه بر میاد .