گندزدایی و ضدعفونی ارومیه بخاطر کرونا

فرماندار ارومیه از آغاز بسیج عمومی برای گندزدایی و ضدعفونی شهر ارومیه برای مبارزه با کرونا خبرداد.

 به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، علیرضا ملامحمدی زاده از روز گذشته با کمک ارتش و سپاه، اقدام به ضدعفونی و گندزدایی کامل شهر ارومیه می‌شود اتفاقی که پیش از این شهرداری ارومیه آنرا در سایز کوچک آغاز کرده بود.

وی ادامه داد:برای این اتفاق، 7 دستگاه سم پاش توسط قرارگاه شمال غرب و سپاه به کمک یک دستگاه شهرداری اقدام به ضدعفونی نقاط پرتردد شهر خواهندکرد.

فرماندار ارومیه خاطر نشان کرد: نیروهای هلال احمر و علوم پزشکی از امروز یکشنبه در ورودی‌های عمده شهر مستقر شده و نسبت به تب‌سنجی مسافران ورودی اقدام خواهند کرد.

ملامحمدی‌زاده اظهارکرد: برای مبارزه با گسترش کرونا، کتابخانه‌های عمومی شهر تعطیل و کلیه مسابقات ورزشی لغو شده ضمن اینکه ملاقات عمومی بیمارستان‌ها، قلیان‌سراها، تالارها و کنسرت‌ها نیز لغو شده است.

وی از تولید وتوزیع مواد ضدعفونی در ارومیه خبر داد و گفت: روز جمعه برای ۸۰ داروخانه از ۱۵۰ داروخانه سطح شهر مواد ضدعفونی کننده توزیع شده و برای ۷۰ داروخانه از شنبه آغاز شده و امروز نیز ارسال خواهد شد.

وی در خصوص کمبود مایع ضدعفونی در داروخانه‌ها نیز اظهار کرد: با توجه به تغییر خط تولید برخی از کارخانجات به بسته بندی مواد ضدعفونی، امیدواریم از سه روز گذشته مشکل مواد ضدعفونی در سطح شهر و استان حل شود.

ملامحمدی‌زاده با اشاره به کمبود ماسک در ارومیه نیز عنوان کرد: متأسفانه مشکل تأمین ماسک را داریم که علوم پزشکی در تلاش برای حل مشکل بوده و در روزهای آتی شاهد بهبود وضعیت در این زمینه نیز خواهیم بود.

فرماندار ارومیه، خاطرنشان کرد: پایانه‌های مسافری توسط اداره حمل و نقل و پایانه‌های عمومی شهر و نیز پایانه بار با نظارت شبکه بهداشت به صورت مرتب در حال سم‌پاشی است. همچنین از تمام مسافران ورودی از طریق زمینی و هوایی تست تب‌سنجی انجام می‌شود.

وی، با اشاره به موضوع نانوایی‌ها، ابراز داشت: در این زمینه، مقرر شد نانوایی‌ها کمتر از پول و اسکناس استفاده کرده و از دستگاه کارت خوان استفاده کنند و نیز یک نفر مخصوص برای دریافت پول مستقر شود.

ملامحمدی‌زاده، با تاکید بر لزوم همراهی رسانه‌ها در امر آرامش‌بخشی به جامعه در این شرایط، عنوان کرد: بحث امیدآفرینی در جامعه و خروج از اخبار ناامید کننده را خواستاریم چراکه تمام مسئولان با تمام توان در حال خدمت‌رسانی به جامعه هستند.

وی در خاتمه گفت: مقرر شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، دستکش یکبار مصرف برای مشتریان داده تا براحتی خریدهای خود را انجام دهند.

46

کد خبر 1359099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =