حضور پررنگ دستگاه‌های نظارتی در بازار کرمان؛ برخورد قاطع با احتکار کالا

معاون استاندار کرمان با تاکید بر حضور پررنگ دستگاه‌های نظارتی در بازار گفت: با هرگونه احتکار و انبار کالا در استان برخورد قاطع می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان ؛محمدعلی دهقان ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان با اشاره به اینکه همیشه در روزهای پایانی سال بازار دچار التهاب می‌شود اظهار داشت: این روزها در کشور و استان با شیوع بیماری کرونا نیز مواجهیم که این مسئله هم یکی از چالش‌های پیش روست.

وی با بیان اینکه این مسئله باعث شده مردم ذخیره‌سازی کالاها را در خانه داشته باشند و تقاضا زیاد شده است گفت: تقاضای زیاد باعث می‌شود تا قیمت‌ها مقداری افزایش پیدا کند.

معاون امور اقتصادی استانداری کرمان با عنوان اینکه به اندازه لازم و کافی در بازار کالا وجود دارد و هیچ کمبودی در استان وجود نداریم افزود: نیاز است دستگاه‌های نظارتی حضور خود را در بازار پررنگ‌تر کنند و بازرسی ویژه انجام شود.

وی با بیان اینکه عده‌ای سودجو به‌دنبال آن هستند تا از هر شرایطی سودجویی کرده که باید از این سودجویی‌ها جلوگیری و پیشگیری کرد گفت: با هرگونه احتکار و انبار کالا در استان برخورد قاطع می‌شود.

دهقان با تاکید بر اینکه با احتکارکنندگان کالاهای بهداشتی از جمله ماسک، مواد بهداشتی و شوینده به‌صورت ویژه برخورد می‌شود افزود: هیچ دلیلی برای انبار این کالاها و عدم عرضه آن قابل قبول نیست چرا که با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی از جمله بازرسان اداره صمت در شمال و جنوب استان و اتاق‌های اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی در این روزها با جدیت بیشتری بر بازار نظارت داشته باشند گفت: در بحث تامین میوه شب عید نیز پیگیری لازم باید انجام شود.

معاون امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به اینکه سهمیه میوه‌ای که برای استان در نظر گرفته شده بود خریداری شده است افزود: سیب مورد نیاز استان برای ایام عید در سردخانه‌ها ذخیره‌سازی شده است.

وی با بیان اینکه در زمینه پرتقال نیز انتظار داریم مباشران تامین‌کننده به تعهدات خود عمل کنند گفت: با وجود اینکه پرتقال از قبل خرید شده نسبت به انتقال آن به سردخانه همکاری کنند.

خسروی معاون صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان در این جلسه اظهار داشت: سهمیه سیب درختی شمال استان کرمان برای شب عید کاملا بارگیری و در انبارهای استان ذخیره‌سازی شده است.

معاون صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با اشاره به اینکه در بحث تامین پرتقال دچار مشکل شدیم گفت: تاکنون 360 تن پرتقال ذخیره‌سازی شده است.

46

کد خبر 1359115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =