پیام دو مرجع تقلید به وزیر بهداشت و جامعه پزشکی

تسنیم نوشت: مرجع تقلید شیعیان گفت: از جامعه پزشکی، از وزیر محترم، از معاونانشان از همه عزیزان و برادران و خواهرانی که سعی بلیغ دارند در درمان بیماری‌ها و در تأمین بهداشت مردم، متشکریم؛ هم به بیماران شفا عنایت کند؛ هم از این بزرگواران به احسن وجه بپذیرد.

آیت الله جوادی آملی در پیامی اظهار داشت: «خدای سبحان گاهی انسان را به نعمت امتحان می‌کند و گاهی به نقمت! در سوره مبارکه فجر آمده است: "فَأَمَّا الْإِنْسَانُ إِذَا مَا ابْتَلَاهُ رَبُّهُ فَأَکْرَمَهُ وَنَعَّمَهُ فَیَقُولُ رَبِّی أَکْرَمَنِ...." آزمون الهی دو قسم است گاهی به رفاه است گاهی به رنج!»

در ادامه این پیام آمده است: «این بیماری خطرناک کرونا که عده‌ای را در جامعه گرانقدر و عزیز ما درگیر کرده، امیدواریم آنها که مبتلا نشده‌اند، از باب دفع بیماری مبتلا نشوند و خدا عنایت کند و آنها که مبتلا شده‌اند، از باب رفع بیماری، بر اساس "و نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ ما هُوَ شِفاءٌ وَ رَحْمَةٌ" شفا پیدا کنند.

از جامعه پزشکی، از وزیر محترم، از معاونانشان از همه عزیزان و برادران و خواهرانی که سعی بلیغ دارند در درمان بیماری‌ها و در تأمین بهداشت مردم، متشکریم؛ هم به بیماران شفا عنایت کند؛ هم از این بزرگواران به احسن وجه بپذیرد.»

تلاش‌ پزشکان و پرستاران مورد توجه حضرت ولی عصر(عج) است‌

آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان نیز در پیامی ضمن تشکر از خدمات شبانه‌روزی پزشکان و پرستاران، صحت و سلامت را برای پزشکان، پرستاران و شفای عاجل همه بیماران را از خدای متعال خواستار شدند.

متن پیام به این شرح است:

«بسمه تعالی

بدین وسیله از همه دست اندر کاران نظام سلامت، اعم از پزشکان، پرستاران و همه عزیزانی که در این روزهای سخت با مجاهدت و تلاش‌های شبانه‌روزی و با تحمل سختی‌ها و دوری از خانواده به هموطنان خود، خدمت‌رسانی می‌کنند، به‌نوبه خود سپاسگزاری می‌کنم.

در ادامه این پیام آمده است: از خداوند متعال توفیقات بیشتر را مسئلت دارم و قطعاً تلاش‌های همه ارکان سلامت مورد توجه حضرت ولی عصر(عج) می‌باشد و همچنین درخواست صحت و سلامت برای شما عزیزان و شفای عاجل همه بیماران را از خداوند منّان خواهانم؛ چنان‌که فرموده است (إذا مَرِضْتُ فَهُوَ یَشْفِینِ؛ و هنگامی که بیمار شوم او مرا شفا می‌دهد).»

۲۷۲۱۵

کد خبر 1359190

برچسب‌ها