۰ نفر
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
باند کلاهبرداران خرید خودرو منهدم شد

مهر نوشت: رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ مرد و یک زن کلاهبردار با ۴ فقره کلاهبرداری به ارزش ۳ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ کارآگاه خیراله دولت خواه در تشریح این خبر گفت: بیست و چهارم آبان ماه سال جاری پرونده‌ای از شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۸ تهران با موضوع کلاهبرداری از طریق خرید خودرو به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی بیان داشت: شاکی اظهار داشت، قصد فروش خودروام را داشتم و مشخصات خودرو را در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی بارگذاری کردم تا اینکه مردی مدعی خرید خودرو شدند و پس از گفت و گو و توافق بر سر قیمت خودرو، قرار تعویض پلاک گذاشتیم در روز قرار مرد و زنی به محل قرار حاضر و خودرو را به نام فردی که خریداران معرفی کرده بودند تعویض پلاک کردم و در نهایت بابت فروش خودرو تعدادی چک دریافت کردم. در موعد چک‌ها به بانک مراجعه و متوجه جعلی بودن چک‌ها شدم.

این مقام انتظامی گفت: پرونده‌های مشابه دیگری نیز به پایگاه پنجم ارجاع که همگی حکایت از این داشت، کلاهبرداران پس از شناسایی افرادی که قصد فروش خودرو را داشتند، پس از تنظیم سند و تعویض پلاک به نام افراد مجهول المکان، چک‌ها جعلی و یا سرقتی به فروشندگان تحویل می‌دهد. سپس در همان روز یا در نهایت روز بعد خودرو را به شخص دیگری می‌فروشند و به خریدار اعلام می‌کنند به علت مشکل مهریه کل مبلغ خودرو را به آنها سکه بدهند.

سرهنگ دولت خواه گفت: در پایش های اطلاعاتی و بررسی پرونده‌ها مشخص شد اعضای این باند کلاهبرداری دو نفر آقا می‌باشند که با همدستی یک نفر خانم جوان مانورهای متقلبانه را انجام می‌دهند. سرهنگ دولتخواه با اشاره به اینکه مخفی گاه متهمان در غرب تهران شناسایی شد، افزود: در یک عملیات ضربتی و هماهنگ تمامی اعضای این باند که از مجرمان سابقه دار به نام‌های رضا ۳۶ ساله – مهدی ۳۴ و عاطفه ۳۱ ساله دستگیر و هر سه متهم به ۴ فقره کلاهبرداری اعتراف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به شناسایی مال باختگان افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۳ میلیارد ریال بر آورد کرده اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده روانه زندان شدند.

۲۳۵۲۳۲
کد خبر 1359246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =