کولیوند: ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا در منزل بهبود پیدا می‌کنند

مهر نوشت: رییس سازمان اورژانس کشور گفت: ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کروناویروس در منزل بهبود پیدا کرده و در ۲۰ درصد مواقع نیاز به بستری در بیمارستان ها دارند.

 پیرحسین کولیوند درباره برگزاری جلسه کمیته فنی و عملیات قرارگاه مدیریت بیماری کرونا که عصر امروز برگزار شد، گفت: این جلسه با حضور نمایندگان برخی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی برگزار شد که در آن، شهرداری گزارش عملکرد خود درباره مقابله و پیشگیری از کروناویروس را بیان کرد. شهرداری در این زمینه عملکرد مطلوبی داشته و در رابطه با نظافت شهر و اماکن عمومی، تمهیدات خوبی را انجام داده است.

کولیوند با بیان اینکه در این جلسه درباره حمایت از مددجویان کمیته‌امداد نیز بحث و تبادل‌نظر شد، تصریح کرد: سازمان اورژانس، کشور روزانه پاسخگوی ۱۰ تا ۱۵ هزار تماس از سوی مردم عزیز در موضوع کروناویروس است.

وی با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی ویژه در سطح کشور همچنان فعال هستند، خاطرنشان کرد: آمبولانس‌های ویژه انتقال بیماران کروناویروس فعال بوده و هیچ‌گونه خللی در کار اورژانس به وجود نیامده و علاوه بر خدماتی که از قبل به مردم ارائه می‌شد، خطوط ویژه‌ای که برای کروناویروس تدارک دیده شده نیز پاسخگوی نیازهای مردم است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با تاکید بر اینکه سفرهای غیرضروری باید کنسل شود، عنوان کرد: چنانچه مردم در خصوص کروناویروس سوالی داشتند می‌توانند با ۱۹۰ تماس بگیرند و اگر علائمی مانند تب، سرفه و تنگی نفس را یکجا، در خود مشاهده کردند، سریعاً با ۱۱۵ تماس بگیرند تا از طریق آمبولانس‌های ویژه به نزدیکترین بیمارستان هدف، انتقال داده شود.

وی افزود: ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کروناویروس در منزل بهبود پیدا کرده و در ۲۰ درصد مواقع نیاز به بستری در بیمارستان‌ها دارند. در حال حاضر نیز تعداد قابل توجهی از هموطنان بهبود پیدا کرده و ترخیص شده‌اند.

کولیوند درباره تجهیزات مورد نیاز اورژانس بیان کرد: تجهیزات‌های مورد نیاز بیمارستان‌های هدف کروناویروس تامین است.

وی با اشاره به تعداد کافی آمبولانس‌های اورژانس، اظهار کرد: تمام نیروی‌های اورژانس در حالت آماده‌باش کامل به‌صورت شبانه‌روزی قرار دارند و اگر مشکلی ایجاد شود، می‌توانیم به‌طور کامل همه موارد را پوشش دهیم. از نظر لباس و تجهیزات لازم به مقدار مناسب تهیه شده و در انبار نگهداری می‌شود و در مجموع مشکلی در این زمینه نیست.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه پرسنل اورژانس با آخرین تجهیزات ایمنی برای مقابله با ویروس کرونا تجهیز هستند، یادآور شد: از زمان شیوع ویروس کرونا تمهیدات لازم پیش بینی شد و منابع مالی آن تامین شد.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1359281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =