۸ تیم پزشکی جهت درمان سیل زدگان به منطقه بلوچستان اعزام شده بود

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: ۸ تیم پزشکی از استان شامل ۲۵ نفر از پزشکان متخصص جهت ویزیت رایگان به مناطق سیل زده اعزام و داروی رایگان به ارزش ۲۳۰۰۰۰۰۰۰ تومان بین بیماران توزیع شده است.

به گزارش خبرآنلاین ازسیستان وبلوچستان ؛ سرهنگ پاسدار علی اکبر جعفری، مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سیستان و بلوچستان گفت:دغدغه سپاه برطرف کردن مشکلات و حل گرفتاریهای مردم محروم است بر همین  اساس بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان وظیفه ذاتی خود دانسته که از اولین ساعات حادث شدن سیل در منطقه بلوچستان در راستای خدمت رسانی به سیل زدگان به منظور آسایش و رفاه حال این افراد خدمات مهم و موثری به سیل زدگان ارائه کرده است.

وی افزود: تأمین ۴۵ دستگاه‌های سنگین مهندسی شامل لودر، بولدزر، کامیون، یدکش که تعداد ۳۰ دستگاه از داخل استان و ۱۵ دستگاه از خارج استان تامین شده، تامین تعداد ۲۹ دستگاه ماشین آلات سبک  ۲۵ دستگاه از استان ۱۴ دستگاه  شامل خودروی وانت، تجهیزات پمپاژ، تامین اقلام خوراکی شامل آب، نان، کنسروجات، برنج و ماکارانی بالغ بر ۱۸۰ تن که از این تعداد ۱۶۰ تن از خارج از استان ارسال و ۲۰ تن در داخل استان جمع آوری و بین سیل زدگان ارسال و توزیع شده است.

سرهنگ جعفری بیان کرد:  تامین ۱۸ تن اقلام بهداشتی که ۴ تن از استان  و ۱۴ تن از خارج استان تامین که شامل مواد شوینده و لوازم بهداشتی بوده  و برای رفع  نیاز سیل زدگان به مناطق سیل زده جنوب استان ارسال شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد:  تامین  ۱۵ تن پوشاک ۵ تن از استان ده تن خارج از استان که  شامل لباس زنانه مردانه بچه گانه بوده،  تامین  تعداد ۲۳۵ تخته فرش، گلیم و موکت که ۱۵ تخته در استان و ۲۲۰ تخته خارج از استان جهت کمک رسانی به سیل زدگان جمع آوری شده است.

این مسئول اظهار داشت: تامین لوازم گرمایشی شامل چراغ و بخاری ۳۵ عدد بوده که از داخل و خارج از استان جمع آوری شده، تامین پتو ۵۳۰۰ تخته پتو که ۱۰۰ تخته اهدایی مردم استان و ۵۲۰۰ تخته اهدایی مردم خارج از استان بوده،که به مردم سیل زده جنوب استان ارسال شده است.

سرهنگ جعفری بیان کرد: در همین راستا تعداد ۱۲۹ گروه جهادی جهت کمک رسانی در عرصه های امدادی، عمرانی و کشاورزی به مناطق اعزام شده اند که از این تعداد ۱۱۶ گروه بومی و از استان و ۱۳ گروه غیر بومی و خارج از استان اعزام که در مجموع ۹۱۹۰ جهادگر پای کار بوده اند.

وی تصریح کرد: راه اندازی تعداد ۱۱ موکب مردمی که ۵ موکب از استان و ۶ موکب خارج از استان بوده که ماموریت طبخ و توزیع روزانه ۲۰ هزار پرس غذای گرم بین در روستاهای درگیر سیل را برعهده داشته اند.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: اعزام ۸ تیم پزشکی از استان شامل ۲۵ نفر از پزشکان متخصص جهت ویزیت رایگان و توزیه داروی رایگان به ارزش ۲۳۰۰۰۰۰۰۰تومان و اعزام  و ۴ تیم دامپزشکی سیستان و بلوچستان شامل ۱۳ نفر دامپزشک جهت معاینه دام ها را نیز از دیگر خدمات ارائه شده به مردم سیل زده جنوب استان بر شمرد.

46

کد خبر 1359552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =