ارتقاء 7 پله ای بدمینتون چهارمحال و بختیاری در ارزیابی فدراسیون

رئیس هیات بدمینتون استان در گفتگو با برنامه رادیویی بام ایران از شبکه جهانبین به بررسی وضعیت این هیات و برنامه های پیش رو پرداخت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان، مهران جهانبازی، ریاست هیئت بدمینتون استان چهارمحال و بختیاری، در این برنامه گفت: این رشته در استان  بیش از ۲۵ سال قدمت دارد و و یکی از دلایل رشد کم این هیات در استان، کمبود امکانات و زیرساخت های اختصاصی در کنار عدم توسعه همگانی این رشته است.
جهانبازی در خصوص برنامه های استعدادیابی در این رشته، به تشکیل، فعالیت و برنامه ریزی کمیته استعدادیابی در هیئت استان و برگزاری اردوهای استعدادیابی با هدف انتخاب تیم ها در رده های سنی مختلف برای اعزام به مسابقات کشوری اشاره کرد و از توسعه این بخش با همکاری و همراهی ورزش دانش آموزی در برنامه های آتی هیئت استان خبر داد.

وی در ادامه ضمن اشاره به این موضوع که بدون حامی مالی در توسعه کمی و کیفی هر برنامه به چالش برخورد می کنیم اظهار داشت: به دلیل ناشناخته بودن این رشته در سطح استان، بیشتر منابعی که در اختیار داریم، توسط هیئت بدمینتون استان با رایزنی از مسئولین و خیرین تامین می شود.
جهانبازی در ادامه با اشاره به برنامه های پیش رو، آینده ای درخشان را برای شکوفایی این ورزش در استان ترسیم کرد.

اعزام تیم آقایان به مسابقات لیگ دسته دوم کشور برای اولین بار، نخستین دوره مسابقات بدمینتون ساحلی و چندین دوره مسابقات رنکینگ کشوری، برگزاری تمامی مسابقات انتخابی تیم های نونهالان، نوجوانان و جوانان دختر و پسر استان و مسابقات رنکینگ استانی و اعزام به مسابقات قهرمانی کشوری را از مهمترین رویدادهای این رشته در سال 98 برشمرد و از ارتقاء ۷ رتبه ای هیئت استان در کشور از سوی فدراسیون بدمینتون ایران خبر داد.

وی همچنین در پاسخ به سوال درباره وضعیت امکانات ورزشی در این رشته افزود: هر چند این رشته قابلیت اجرا در تمامی سالن های ورزشی را دارد اما دسترسی به سالن اختصاصی رشته بدمینتون اولین عنصر پیشرفت این رشته در استان و در سطح کشوری است.

جهانبازی افزایش تعداد داوران و مربیان بومی استان با برگزاری دوره های متعدد داوری و مربیگری در هر دو بخش خانم ها و آقایان، دعوت از ۲ بازیکن دختر و پسر استان (زهرا رحیمی و امیر مهدی خداوردی) به اردوهای ملی استعدادیابی کشوری و تمرکز بیشتر بر رده های سنی پایه برای قهرمانی در آینده را از دستاوردهای دیگر این هیات برشمرد.

وی شهرستان های سامان، بروجن، شهرکرد، فارسان و شهر فرخشهر را به عنوان هیئت های فعال استان نام برد و از برنامه های هیئت استان و همکاری با تمامی ارگان های دولتی و غیر دولتی به منظور گسترش این رشته را خبر داد و خواستار توجه بیشتر به این رشته خصوصاً در بخش زیر ساخت ها توسط متولیان ورزش استان شد.

48

کد خبر 1359571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =