یک سالن ورزشی سپاه البرز برای قرنطینه بیماران کرونایی تجهیز شد

ایرنا نوشت:مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت که به منظور بستری و قرنطینه بیماران احتمالی کرونایی یک سالن ورزشی سپاه استان تجهیز و آماده سازی شد.

سرگرد پاسدار مجتبی عبدالملکی  آماده سازی پست امداد ۱۵ تختی در ورزشگاه مورد نظر، آماده سازی تجهیزات جنگی نوین در بحث آلودگی میکروبی به همراه تجهیزات رفع آلودگی،‌ لباس و ماسک را از جمله اقدامات برای کنترل و ریشه کنی بیماری کرونا در استان برشمرد.
وی افزود: آماده سازی چند دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل برای کمک به انتقال بیماران احتمالی، آماده سازی ۲ درمانگاه شهری و یک درمانگاه پادگانی برای بستری بیماران و آماده به کار بودن پزشکان، پرستاران و امدادگران سپاه برای کمک و همیاری به بیماران از دیگر اقدامات سپاه استان البرز است.
تعطیلی تمام تجمع ها در سپاه البرز
عبدالملکی برگزاری حداقل ۲۰ ساعت کلاس های آموزشی مقابله با کرونا برای یک هزار نفر از سپاهیان و بسیجیان را از دیگر اقدامات در البرز دانست و اظهار داشت: تعطیلی همایش ها، آموزش ها و اردوهای راهیان نور از دیگر این اقدامات است.
وی گفت: برای آگاه سازی و آموزش پاسداران، سربازان و خانواده هایشان، تعداد زیادی پوستر،‌ بروشور و تراکت تهیه شده است.
مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی سپاه استان البرز افزود: همچنین تمام اماکن اداری، تغذیه ای و ... سپاه به صورت روزانه ضدعفونی شده و بهداری سپاه به صورت روزانه مراکز سپاه استان را کنترل و نظارت می کند.
وی اضافه کرد: تمام عوامل سپاه و بسیج آمادگی لازم برای همکاری و هماهنگی با عوامل علوم پزشکی استان را دارند ضمن اینکه نیروهای بسیجی و جهادی استان نیز در حال کمک و ضدعفونی مساجد، اماکن متبرکه و دیگر اماکن عمومی استان هستند.
ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.
 آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر دیروز یکشنبه ( یازدهم اسفند) به ۹۸۷ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۵۴ نفر رسیده است همچنین۱۷۵ نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
همچنین این بیماری تایکشنبه شب ۳۳ البرزی را راهی بیمارستان کرد که از این تعداد هفت نفر بهبودی یافتند و چهار نفر جان باختند.
طی سه هفته اخیر تاکنون ۲۶۰ نفر در البرز مشکوک به کرونا شناخته شدند که نتایج آزمایش های پزشکی ۲۲۷ نفر آنان منفی شد.

48

کد خبر 1359592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =