تعزیرات اصفهان با محتکران ماسک و اقلام بهداشتی برخورد جدی کند

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان اصفهان در بیانیه‌ای خطاب به رئیس تعزیرات و رئیس اتاق بازرگانی این استان، از آنان خواست نسبت به نظارت بر بازار و جلوگیری از فعالیت محتکران اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان ، بسیج دانشجویی استان اصفهان در بیانیه‌ای خطاب به رئیس تعزیرات و رئیس اتاق بازرگانی این استان، از آنان خواست نسبت به نظارت بر بازار و جلوگیری از فعالیت محتکران اقدامات لازم را انجام دهند.

در این بیانیه آمده است:

همانگونه که مستحضرید در پی شیوع سراسری ویروس کرونا در اقصی نقاط جهان و مواجه شدن مردم کشور عزیزمان، ایران اسلامی در مقابله با ان همانند سایر کشورها، همه امکانات لازم و ظرفیت‌های کشور به خصوص تجهیزات و اقلام بهداشتی، جهت پیشگیری از شیوع این ویروس بسیج شده است.

مطلعید که بیماری کویید ۱۹ عفونتی است که بر اثر کرونای جدید، یک ویروس در ارتباط نزدیک با کروناویروس سارس ایجاد می‌شود. دلیل شیوع کرونا ویروس ووهان بوده و اساسا از طریق قطرات ریز تنفسی از افراد متبلا است و طبیعتا در این وضعیت نیاز مردم به یک سری کالاها از جمله اقلام بهداشتی و مواد غذایی افزایش پیدا می‌کند و این نیازمند تدابیر لازم از سوی مسئولین مربوطه است.

اما متأسفانه خبرهایی که در روزهای اخیر از بی نظمی در بازار دارو، مواد ضدعفونی کننده، مواد شوینده و غذایی که این روزها جزء کالاهای اساسی مردم است، به گوش می‌رسد، لحظه لحظه نگرانی و ناامیدی را در دل مردم عزیزمان بیشتر می‌کند. در روزهایی که می‌بایست آرامش فکری مردم نسبت به شرایط کنونی حفظ شود، مشاهده می‌کنیم که هر لحظه قیمت ماسک و بقیه اقلام پزشکی و مورد نیاز، افزایش یافته و به دست اخلال گران بازار با قیمت‌های نجومی و بعضا در مراکز بدون مجوز به مردم فروخته می‌شود یا حتی نایاب شده است.

قطعا می‌دانید که تأمین نیازهای اساسی مردم در این زمینه به نوعی با توجه به اقدامات ناشایست محتکران و گران فروشان با مشکل روبه رو شده است و کشف، تنظیم قیمت بازار جزء مهم‌ترین وظایف اتاق اصناف و برخورد جدی با عوامل مخل و رسیدگی فوری به پرونده ههای مربوطه، برعهده سازمان تعزیرات حکومتی است.

ما دانشجویان انقلابی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان از شما به عنوان مسئولین خط مقدم رسیدگی به مشکلات فوق الذکر مطالبه داریم که اقدامات لازم جهت تنظیم فوری بازار، برخورد جدی با گران فروشی و شناسایی محتکران این عرصه اقدام کنید. پیگیری این موضوع قطعا زمینه‌های امید را در مردم ایجاد می‌کند و با این اقدام، مردم می‌توانند امیدوار باشند که با کنار رفتن مفسدان و ویژه خواران، بهبود نسبی در اوضاع نابسامان بازار حاصل خواهد شد.

48

کد خبر 1359612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =