وارد میدان شده ایم و تا ریشه کن شدن کرونا ویروس، همچنان شبانه روزی پای کار هستیم

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ما پشت سر دانشگاه علوم پزشکی استان حرکت می کنیم و هر کجا نیازی به مساعدت بود باید اعلام کنند تا مجموعه استان بیش از گذشته برای رفع موانع بسیج شوند.

به گزارش خبرآنلاین البرز شهبازی در کمیته استانی مبارزه با کرونا که روز یکشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با قدردانی از تلاش های مجموعه علوم پزشکی استان، بویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی، افزود: این مجموعه در این چند روز به واقع مجاهدت کردند، معاونان دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان مربوطه در شهرستان ها تلاش های بسیاری دارند.

وی با بیان اینکه در این سلسله نشست ها تمامی مشکلات، موانع و مطالبات مردم بصورت شفاف مطرح شد و رسیدگی شد،ادامه داد: البرز با توجه به ویژگی های خاصی که دارد در مواجهه با این بیماری می توانست شرایط بسیار پیچیده ای نسبت به سایر استان ها داشته باشد چراکه در همسایگی استان هایی هستیم که کریدور جمعیتی بزرگ و آسیب پذیر بلحاظ اپیدمی این بیماری است.

شهبازی گفت: این بیماری سرعت انتشار بالایی دارد ولی روند مراجعه بیماران مشکوک به کرونا  در البرز رو به کاهش است.

وی افزود: در چند روز گذشته حجم بالایی از مواد ضدعفونی کننده و ماسک در استان تولید شده و حتی واحدهایی اعلام کردند که برای خروج از این وضعیت آماده ارائه خدمات رایگان هستند.

استاندار البرز اضافه کرد: در چنین شرایطی انتظار می رود دستگاه هایی که کار رصد و مقابله با احتکار را دارند همچنان با قدرت به کار خود ادامه دهند.

وی گفت: اکنون مجموعه استان ید واحد شدند تا در مسیر مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس اقدامات لازم را داشته باشند.

شهبازی با بیان اینکه در یکی از جلسات استان مصوب شد تا زمانی که نیاز بازار البرز به مواد ضدعفونی کننده و ماسک برطرف نشده، تولیدات این حوزه از استان خارج نشود،  افزود: بدنبال ایجاد ترس و وحشت در استان نیستیم چراکه شرایط البرز علی رغم تراکم بالای جمعیت، بحرانی نیست.

وی عنوان کرد: باید همچنان با اتحاد و انسجام، همراه و یاور هم باشیم چراکه با مچ گیری و فرافکنی نمی توانیم راه را صحیح طی کنیم.

شهبازی گفت: همت استانی برای مقابله با کرونا ویروس مضاعف است.

وی افزود: هر آنچه لازم بود برای تسهیل و ساماندهی امور انجام دادیم، اکنون باید دستگاه های نظارتی با جدیت بیشتری پای کار باشند و با متخلفان برخورد کنند.

شهبازی ادامه داد: پس از این نشست به بازدید از مراکز درمانی خواهیم رفت، چراکه در شرایط خاصی هستیم و باید به بررسی روند امور به صورت میدانی بپردازیم.

وی با تاکید بر ضرورت همپوشانی دستگاه های مرتبط با یکدیگر، گفت: باید ترددهای مبادی شهرهای استان مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار البرز افزود: در خصوص کاهش ساعات اداری استان، برخی دستگاه ها امور بسیار مهمی دارند که باید در زمان خاصی پیگیری شود، بنابراین تردد کارکنان باید با صلاحیت مدیران مربوطه کاهش یا افزایش یابد.

شهبازی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان باید در خصوص نیاز دارویی، اطلاعات را در اختیار ما بگذارد که در صورت لزوم هماهنگی برای تهیه اقلام صورت گیرد.

48

کد خبر 1359625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =