چهارمحال و بختیاری از وضعیت سفید شیوع ویروس کرونا خارج شد/ ثبت نخستین فرد مبتلا

ایرنا نوشت؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از مثبت شدن آزمایش یک بیمار مشکوک به کرونا در این استان خبر داد و گفت: حال این بیمار وخیم نیست.

مجید شیرانی افزود: این بیمار که از ۴ روز گذشته در قرنطینه دانشگاه علوم پزشکی قرار داشت، روز دوشنبه جواب آزمایش وی مثبت اعلام شد.
وی ادامه داد: حال این بیمار هنوز وخیم نشده است و با مراقبت‌های ویژه‌ای که انجام می‌شود امید به بهبودی وی می‌رود.
شیرانی از شناسایی ۷۳ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در این استان خبر داد و گفت:از این تعداد جواب آزمایش ۵۰ نفر منفی اعلام شده و آزمایش مابقی بیماران هنوز اعلام نشده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: هرچند از آخرین استانهایی هستیم که با شیوع ویروس کرونا مواجه شده‌ایم اما پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده تعداد بیماران بیشتری شناسایی شود.
شیرانی خاطر نشان کرد: با تدابیر به کار گرفته شده،این استان در وضعیت باثبات‌تری نسبت به سایر استانهای کشور قرار دارد و امید می‌رود با کمترین تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا مواجه شویم.
گفتنی است ، ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.
این ویروس اکنون به حدود ۵۰ کشور سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
شست‌و شوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.
 

48

کد خبر 1359626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =