۰ نفر
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹
کرونا به روسیه هم رسید

فارس نوشت: وزارت بهداشت روسیه روز دوشنبه از ابتلای یک شهروند روس به ویروس کرونا بعد از بازگشت از سفر تفریحی از ایتالیا خبر داد.

 وزارت بهداشت روسیه روز دوشنبه از وجود علائم ویروس کرونا در یک شهروند  این کشور خبر داد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «سی ان ان»  به نقل از شبکه خبری«ریا نوووستی» یکی از شهروندان این کشور که در روزهای گذشته از سفر به ایتالیا بازگشت، به ویروس کرونا مبتلا شده است.

به گفته وزارت بهداشت روسیه، این فرد نشانه‌های خفیفی از کرونا را دارد با این حال بعد از بازگشت وی به مسکو، افرادی که با او سر و کار داشته‌اند نیز تحت آزمایش قرار می‌گیرند.

سه شهروند دیگر این کشور که پیشتر به این ویروس مبتلا شده بودند، تحت درمان قرار دارند. به گفته مقامات روس، این سه نفر به دلیل تماس با مسافران یک کشتی کروز در ژاپن به این بیماری مبتلا شدند. اینک در مجموع چهار شهروند روس به ویروس کرونا مبتلا شده اند که همراه دو شهروند چینی در شهر «کازان» در قرنطینه هستند. با این وجود، موردی که امروز اعلام شد، اولین نمونه تشخیص ابتلا در خاک روسیه است.

این در حالی است که روسیه از ابتدای ظهور کرونا در چین تدابیر سختگیرانه‌ای در دستور کار قرار داده و ورود اتباع چینی را به شدت محدود کرده بود. شیوع کرونا که از چین آغاز شد، اکنون بیش از ۷۰ کشور جهان را درگیر کرده و به مرگ بیش از ۳۰۰۰ نفر منجر شده است.

23310310

کد خبر 1359708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =