از کرونا نترسید اما سفر هم نروید/نگذاریم ترمز اقتصاد کشور را با یک ویروس بکشند/در هفته پیک کرونا تمرین صبر و طاقت کنید/توصیه چند نماینده مجلس به مردم

ایسنا نوشت: نماینده مردم نهبندان در مجلس شورای اسلامی گفت: همبستگی ملی توان شکست ویروس کرونا را دارد.

نظر افضلی در مورد وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرهای نهبندان و سربیشه گفت: هم‌اکنون امکانات حوزه انتخابیه ما برای مقابله با کرونا خوب است. بعضی برنامه‌ها مثل نماز جماعت و جمعه که باعث تجمع می‌شد لغو و مردم برای ضدعفونی کردن شهر بسیج شده‌اند.

نماینده مردم نهبندان و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر ضرورت همبستگی ملی برای مقابله با کرونا تأکید کرد: در ایران همیشه شاهد همراهی و همکاری مردم در تمام مسائل و مشکلات بوده‌ایم، در حوزه انتخابیه اینجانب، مردم سنگ‌تمام گذاشتند چرا که می‌دانستند همبستگی ملی قدرت شکست کرونا ویروس را دارد.

پیک کرونا و تمرین صبر

سهیلا جلودارزاده نماینده تهران نیز با تاکید بر لزوم پرهیز از تردد و سفرهای غیر ضروری در شرایط فعلی کشور اظهار کرد: اکنون شاهد یک بیماری اپیدمی هستیم، عده ای از مردم به اجبار باید سفر کنند که حتما باید در این کار نکات بهداشتی را رعایت کنند، ولی نباید یک خانواده برای تفریح در این شرایط سفر کند، چرا که ممکن است سطح بهداشت در رستوران ها و اقامتگاه ها به خوبی رعایت نشود و این هم برای خودشان و هم برای میزبان خطرزا باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس، دلیل ترددهای غیر ضرور را در شرایط کنونی، بار روانی شرایط فعلی عنوان کرد و گفت: آموزش رعایت نکات لازم در شرایط فعلی یا موضوع دورکاری خود می تواند از این بیقراری بکاهد.

جلودارزاده اضافه کرد: باید خودمان را به این شرایط عادت دهیم تا این موج بیماری بگذرد، ما باید در این هفته جاری که گفته شده پیک این بیماری هم است تمرین صبر کرده و طاقت بیاوریم، پس باید در این فرصت با صبر به یکدیگر کمک کنیم و عبادت کنیم تا پیک این بیماری بگذرد.

نماینده شوش: مردم از کرونا نترسند

همچنین یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، ضمن تأکید به حفظ همبستگی ملی در مقابله با ویروس کرونا گفت: مردم باید همکاری کنند تا کرونا ویروس نتواند تولید و اقتصاد را تحت الشعاع قرار دهد.

سید راضی نوری در گفت‌وگو با ایسنا در مورد شیوع ویروس کرونا و چالش تولید و اشتغال در شرایط فعلی گفت: یکی از برنامه‌های شیطنت‌آمیزی که دشمنان آغاز کردند، کشیدن ترمز اقتصاد چین از طریق ویروس کرونا است. آنها می‌خواهند از این طریق ما را زمین بزنند و باعث نچرخیدن چرخ تولید ما شوند. یکی از کارهای دشمنان در این زمینه، ترساندن مردم است.

نماینده مردم شوش در مجلس ضمن دعوت مردم به رعایت مسائل بهداشتی گفت: وزارت بهداشت و درمان در حال پیگیری است و اقدامات مفیدی انجام داده است. مردم باید همکاری کنند. مهم‌ترین موضوع، آرامش مردم است. اگر این حالت ترس و شرایط غیرعادی اجتماعی ادامه پیدا کند، نه تنها اقتصاد بلکه همه بخش‌های جامعه با مشکل مواجه می‌شود. باید فضای آرامی را برای مردم به وجود آورد که ملت شرایط یک زندگی عادی را داشته باشند. آمار دیگر مرگ و میرها مثلا کشته‌ها در جاده‌ها را که در کشور نگاه کنیم،‌ می‌بینیم که این آمار بسیار بالاست اما ترس اجتماعی حاصل از آن کم است.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تاکید کرد: مردم باید بهداشت عمومی را رعایت کنند و دستگاه‌های مسئول باید از شیوع بیماری پیشگیری کنند اما این بیماری نباید تولید و اقتصاد را تحت الشعاع قرار دهد. شرایط ما، خاص است.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان گفت: توزیع عادلانه امکانات بهداشتی و درمانی در سطح کشور خوب است. اگر احتیاج باشد، سپاه و ارتش به مسئله ورود می‌کنند و توزیع را عادلانه‌تر می‌کنند. اگر همراهی‌های مردم در این موضوع باشد و دولت با محتکران مبارزه کند، این مشکل حل می‌شود.

27216

کد خبر 1359835

برچسب‌ها