تشت رسوایی شایعه پراکنان درباره زندانیان رجایی شهر کرج بر زمین افتاد

به دنبال شایعه پراکنی معاندین مبنی بر فوت ۲ زندانی در ندامتگاه رجایی شهر کرج و انتشار گزارش شبکه خبری تیتریک با مضمون "موج سواری معاندین"مدیر کل زندان های استان البرز از صحت این گزارش خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین استان البرز مدیر کل زندان های استان البرز صحت گزارش خبری "تیتریک" درباره عدم فوت زندانیان رجایی شهر کرج به دلیل ویروس کرونا تائید و اقدامات انجام شده درباره ندامتگاه های استان البرز را تشریح کرد. 

سید عبدالله مرتضوی با اشاره به تهیه بنرهای اطلاع رسانی و پوستر درباره کرونا، تعامل با شبکه های بهداشتی شهرستانها و ارائه برنامه های آموزشی توسط آنها و تشدید بیماریابی در واحد قرنطینه گفت: از دو هفته گذشته قرنطینه در ندامتگاه کرج و فردیس و اردوگاه صورت ایجاد شده است. 

وی انجام سم پاشی و گندزدائی در واحدهای قرنطینه، ارائه برنامه های آموزشی به پرسنل و زندانیان، خرید مواد گندزدائی و ضد عفونی کننده، خرید ترمومتر مادون قرمز به منظور کنترل دمای مراجعین و  زندانیان که تب آنها بالای ۳۷ درجه می باشد در تمامی مبادی  ورودی  زندانهای استان البرز و ایجاد فضای ایزوله را از دیگر اقدامات انجام شده برای زندانیان برشمرد. 

مرتضوی اظهار داشت: تا این زمان خوشبختانه هیچ موردی از مورد ابتلا به این ویروس گزارش نشده است و از ابتدای سال تا این زمان ۲۷۵۱ نفر از اعطای مرخصی برخوردار شدند که در همین ۱۰روز آینده تعداد ۱۰۳۷نفر از مرخصی تا ۱۵فروردین برخوردار شدند و تعداد ۵۵نفر دیگر نیر از مرخصی پایان حبس منجر به آزادی بهره مند شده اند.

وی تصریح کرد: مقرر شد به جهت مقابله با بیماری حاد تنفسی شایع اخیر (کرونا ویروس) کلیه وسایل و تجهیزات مورد نیاز بهداری ندامتگاهها توسط رئیس اداره بهداشت و درمان اداره کل احصاء و به فوریت خریداری  شود وبه منظور شناسایی و رسیدگی به موقع به بیماران حاد تنفسی علاوه بر نیروهای موجود دو نفر پزشک عمومی و پرستار جهت بهداری ندامتگاهها جذب و بکارگیری شوند.

48

کد خبر 1360009
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =