همچنان شاهد وجود ترافیک در هسته مرکزی تبریز هستیم

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز گفت: علی‌رغم وجود خطر شیوع ویروس کرونا و همچنین احتمال جریمه توسط پلیس راهور، متاسفانه برخی شهروندان این موارد را مدنظر قرار نمی‌دهند و همچنان شاهد وجود ترافیک در هسته مرکزی شهر هستیم.

 به گزارش خبرآنلاین از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، اصغر آدی بیگ در جمع خبرنگاران از ضدعفونی پارکینگ‌ها و تجهیزات پارکبانی خبر داد و افزود: موارد زیرمجموعه سازمان که در ارتباط مستقیم با مردم بوده و به طور مستمر ضدعفونی می‌شود.

وی اظهار کرد: پارکینگ‌های سطح شهر شامل محوطه داخلی و کارت‌هایی که به رانندگان تحویل داده می‌شود، طی روزهای اخیر به شکل مستمر ضد عفونی شده و این اقدام در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: همچنین در راستای پیشگیری از شیوع این ویروس، پارکبان‌ها موظف به استفاده از دستکش و رعایت موارد بهداشتی هستند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در عین حال گفت: البته با توجه به شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح زوج یا فرد، ترافیک و تراکم خودروها در هسته مرکزی نسبت به قبل کمتر شده است اما معابر پیرامون طرح زوج یا فرد همچنان شلوغ است.

وی افزود: شهروندان محترم برای اینکه توسط پلیس راهور جریمه نشوند و از خطر ویروس کرونا در امان بمانند، از تردد و سفرهای درون شهری غیرضروری اجتناب کنند.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های آموزشی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، اظهار کرد: در شرایط فعلی، موضوع فرهنگ سازی و آموزش جزو اولویت‌های اصلی ما است.

 آدی بیگ گفت: تنها راه نجات یک شهر از تراکم خودرو و مشکلات رانندگی و عبور و مرور، فرهنگ سازی و آموزش است که خوشبختانه این موضوع هم اکنون توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری در تبریز اجرا می‌شود.

48

کد خبر 1360166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =