مرکل از تلاش برای ایجاد «منطقه محافظت‌شده» در سوریه حمایت کرد

فارس نوشت: صدر اعظم آلمان عصر روز سه‌شنبه گفت که این کشور خواهان ایجاد «منطقه محافظت‌شده» در سوریه است.

به نوشته خبرگزری «رویترز»، مرکل در ادامه سخنانش گفت که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه خواستار برگزاری نشست چهارجانبه با حضور «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه و «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه نیست.

بامداد امروز نیز رئیس جمهور ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی با  صدر اعظم آلمان از اروپا خواست تا سهم بیشتری در زمینه چالش مهاجران ایفا کنند.

ترکیه از اواسط هفته گذشته بعد از آنکه شمار زیادی از نیروهای نظامیش در درگیری با ارتش سوریه و حملات هوایی این کشور و روسیه کشته شدند، اتحادیه اروپا و ناتو را تهدید کرد که اگر در قضیه ادلب از آنکارا حمایت نکنند، مجبور خواهد شد مرزهای غربی خود را به روی ده‌ها هزار مهاجر بگشاید.

ترکیه پیش از این نیز با اهرم مهاجران و بازگشایی مرزهای خود بر روی آن‌ها طی چند سال گذشته، اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار داده و بعد از ورود سیل عظیمی از آن‌ها به کشورهای اروپایی، اتحادیه اروپا مجبور شد مبالغی را به ترکیه جهت ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی پرداخت کند.

عمده مهاجران از کشورهای جنگ‌زده سوریه، عراق، افغانستان و برخی کشورهای منطقه هستند و کشورهای اروپایی نحوه تعامل ترکیه در این قضیه را نوعی باج‌خواهی می‌دانند.

310311

کد خبر 1360191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =