توضیحات فدراسیون فوتبال در ارتباط با روند اصلاح اساسنامه فدراسیون

سایت فدراسیون فوتبال نوشت: فدراسیون فوتبال پیرامون روند اصلاح اساسنامه فدراسیون، مواردی را تشریح کرد.

با توجه به موضوعات و مسائل مطرح شده در رسانه‌ها پیرامون روند اصلاح اساسنامه فدراسیون لازم است مواردی در این خصوص به شرح ذیل تشریح شود:
 
۱ - پیرو هماهنگی‌های انجام شده با مسئولان ذیربط، جلسه بررسی اساسنامه فدراسیون فوتبال در تاریخ ۲۱ و ۲۲ مرداد با حضور نمایندگان فیفا، کنفدراسیون‌و فدراسیون فوتبال در تهران برگزار شد. طی این جلسات اساسنامه استاندارد پیشنهادی فیفا به عنوان پیش نویس مطرح شد و بررسی و اصلاحات اولیه در آن صورت پذیرفت.
 
۲ - متعاقباً فیفا پیش نویس مذکور را پس از ویرایش و اعمال نظرات اصلاحی فدراسیون ارسال و درخواست کرد بررسی‌های مورد نیاز نهایی در چهارچوب قوانین و مقررات انجام و در صورت تأیید برای فیفا ارسال شود.
 
۳ - در فرآیند اصلاح و به روزرسانی نهایی اساسنامه، دو جلسه در آبان ماه ۹۸ با حضور رئیس وقت، نایب رئیس دوم، سرپرست دبیرکلی، رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات و رئیس دپارتمان بین‌الملل در فدراسیون برگزار شد و در نهایت با توجه به در پیش بودن مجمع انتخاباتی فدراسیون و فرصت اندک تا آن موعد و به منظور پیشگیری از هرگونه شائبه دخالت و یا مهندسی انتخابات در صورت تغییر اساسنامه پیش از مجمع انتخاباتی مقرر گردید فرآیند تغییر اساسنامه پس از برگزاری انتخابات در دستور کار قرار گیرد و تیم مدیریتی بعدی عهده دار این مهم شود.
 
۴ - نمایندگان فیفا و کنفدراسیون در اساسنامه جدید پیشنهادی بر چند موضوع تصریح داشتند که یکی از آنها عدم‌حضور وزیر و معاون وزیر ورزش و جوانان در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال بود که این موضوع با مخالفت رسمی فدراسیون در همان نشست همراه بود، اما نمایندگان اعزامی فیفا و کنفدراسیون نپذیرفتند.
 
مسئولان فدراسیون با تاکید بر نقش حمایتی وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون فوتبال بر این موضوع تصریح داشتند که همراهی و همگامی دولت با فوتبال مانند همه کشورهای دنیا تبعات مثبتی در فرآیند موفقیت این ورزش داشته و خواهد داشت. گفتنی است گزینش ارکان قضایی فدراسیون توسط مجمع هم از دیگر موارد مطروحه در اساسنامه جدید بود.
 
۵ - نکته قابل توجه اینکه فیفا در هیچ یک از مکاتبات ذکر شده اشاره‌ای به الزام برگزاری انتخابات پس از تصویب اساسنامه جدید نداشت و صرفاً پس از اعلام تاریخ برگزاری انتخابات این موضوع مطرح شد. توضیح مهم دیگر اینکه مکاتبات ۴ موردی مدنظر فیفا به صورت نامه رسمی به رئیس و دبیرکل نبوده و پیگیری صرفا به صورت پست الکترونیک و پرسش و پاسخ از واحد بین الملل بوده که پاسخ‌های لازم هم متعاقبا توسط این واحد ارائه گردیده است.
 
۶ - به صورت موازی و به دنبال جلسات رئیس وقت فدراسیون با مسئولان وزارت ورزش و جوانان و اظهارنظر داورزنی، معاون محترم وقت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان مبنی بر طی مراحل اول و دوم بررسی اساسنامه فدراسیون فوتبال و بررسی نهایی آن در هیئت محترم دولت در مورخ ۲ مرداد ۹۸، رئیس وقت فدراسیون در ماه‌های بعد به همراه احمدی، معاون محترم وزارت ورزش و جوانان در تمامی کمیسیون‌های مرتبط در هیئت دولت شرکت کردند؛ لذا فدراسیون فوتبال در این مدت پیگیری لازم را برای اخذ مصوبه اساسنامه فعلی نیز به عمل آورده بود تا این اساسنامه به تایید نهایی هیئت محترم وزیران برسد، اما تا به حال این اتفاق رخ نداده و اساسنامه همچنان در کمیسیون مربوطه در انتظار تصویب نهایی است.
 
در این خصوص و موضوعات مرتبط با اصلاح اساسنامه و برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال اطلاع رسانی لازم از طریق سایت رسمی فدراسیون صورت می‌گیرد.

256 43

کد خبر 1360463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =