واکنش مدیرعامل سابق قرمزها به پرسپولیسی بودن وزیر ورزش روی آنتن زنده!

مدیرعامل سابق پرسپولیس به شائبه طرفداری وزیر ورزش از تیم سرخپوش پایتخت واکنش نشان داد.

به گزارش ورزش سه، حمید رضا گرشاسبی مدیرعامل کنونی باشگاه پیکان صبح امروز در گفت و گوی تلفنی با برنامه شبکه دوم سیما شرکت کرد تا درباره رفع مساله بازنشستگی اش برای مدیرعاملی پیکان توضیح بدهد. منتهی بحث به جایی رفت که شاید او تصورش را هم نمی کرد.

گرشاسبی در پاسخ به این پرسش که چرا به خاطر بازنشستگی نتوانست در پرسپولیس فعالیت کند و حالا در پیکان پست مدیریتی گرفته عنوان کرد: قانون بازنشستگی استثناهایی داشت و چنانچه مدیران بالادستی می خواستند می توانستند برای افراد مجوز فعالیت دوباره و بازگشت به کار بگیرند.این قانون استثنا داشت و حالا به همین خاطر من در پیکان هستم.

در ادامه مجری برنامه از او پرسید که شما رابطه خوبی با وزیر ورزش نداشتید که در پرسپولیس برای گرفتن مجوز ادامه کار اقدامی نکرد، گفت: اتفاقا خیلی هم خوب بودیم و اگر رابطه مان خوب نبود، پرسپولیس این جایگاه بالا را به دست نمی آورد.

این جواب سوال بعدی را در ذهن مجری برنامه شبکه دو طراحی کرد؛ او پرسید که پس قبول دارید وزیر ورزش پرسپولیسی است و به همین خاطر این تیم چند سال است قهرمان می شود. گرشاسبی جواب داد: وزیر ورزش به همه مجموعه های زیر پوشش وزارت خانه کمک می کند. شاید باورتان نشود زمان مدیریت من یک ریال کمک به پرسپولیس کمک نشد. ایشان با همه خوب بودند. منتهی استقلالی ها می گویند وزیر پرسپولیسی است و پرسپولیسی ها می گویند او استقلالی است.

در بخش بعدی مجری خطاب به مدیرعامل سابق پرسپولیس اعلام کرد که اما استقلال چند سال است قهرمان نشده که گرشاسبی عنوان کرد: استقلال زورش به پرسپولیس نرسیده که قهرمان نشده است. سال 94 وقتی ما در هیات مدیره پرسپولیس شروع به کار کردیم، این تیم در رده شانزدهم جدول بود. آن زمان که آقای سلطانی فر نبود تا بگویند او تیم شانزدهم جدول را بالا آورد. با توانمندی سطح فوتبال پرسپولیس به این جایگاه رسیده است.

وی همچنین درخصوص این سؤال که اگر در حال حاضر مدیرعاملی پرسپولیس را بر عهده داشت آیا حاضر می‌شد با استوکس با توجه سابقه بدش قرارداد ببندد گفت: «درواقع این دو حالت دارد. مدیرعامل نمی‌تواند بگوید که من قرارداد می‌بندم یا نمی‌بندم و این از اختیارات سرمربی تیم است. درزمان خود ما، برانکو اگر بازیکنی به ما معرفی می کرد ما تحقیق می‌کردیم و اگر مهره مدنظر برانکو ازلحاظ اخلاقی موجه نبود ما این موضوع را به ایشان منتقل می‌کردیم و او نیز این صحبت ما را می‌پذیرفت.

 به‌هرحال وظیفه مدیرعامل این است که نقطه نظرات خودش را از بعد فرهنگی و اخلاقی و مسائل دیگر به مربی منتقل ‌کند و من معتقدم آقای انصاری‌فرد در آن برهه زیر یک فشار هواداری مجبور به خرید چنین بازیکنی شد و درعین‌حال سرمربی هم او را می‌خواست و او نمی‌توانست از زیر این فشار در آن مقطع خلاص شود مگر اینکه یک مهاجم را به تیمش اضافه می‌کرد.»

مدیرعامل سابق پرسپولیس درباره پرداخت بدهی‌ها و همچنین مقدار بدهی‌های برجا گذاشته در این باشگاه گفت: « یک کلاهی که سر باشگاه‌ها در دوران تصدی من در باشگاه پرسپولیس رفت این بود که از AFC نامه‌ای آمد که باید میزان کل بدهکاری باشگاه را اعلام کنیم. این موضوع به‌نوعی به باشگاه ها اعلام شد که احتمالاً می‌خواهند برای به پایان رساندن این پرونده‌ها کمک مالی بکنند و ازاین‌رو همه هل شدند وهر چه  پرونده از زمان 30 سال پیش داشتند رو کردند درحالی‌که می‌بایست میزان بدهی‌های روز باشگاه اعلام می‌شد.»

 گرشاسبی در ادامه همین موضوع گفت: « در ادامه AFC بر طبق همان لیستی که ارسال کردیم ،  بیانیه‌ای صادر کرد که اگر این بدهی‌ها پرداخت نشود مجوز حرفه‌ای برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا صادر نمی‌شود. درحالی‌که در آن زمان هم پرسپولیس و استقلال پرونده‌های زیادی داشتند. محکومیتی که ناشی از 170 پرونده بود که البته 40 تای آن متعلق به بازیکنان وقت باشگاه بود. پروند هایی که بعضا داخلی و 7 تای آن خارجی بود. درنهایت با تعامل و تلاش و نشست‌هایی که صورت گرفت، مشکل خیلی از آن ها مرتفع شد که ما توانستیم مجوز حرفه‌ای را بگیریم و تقریباً بدهی‌ای برجا نگذاریم مگر اینکه پرونده‌ای دادگاهی باشد که باید صبر می‌کردیم تا تکلیفش مشخص شود.»

43 43

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1360508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =