چشم امید تولیدکنندگان به همت استاندار

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به شیوع بیماری کرونا و رکود در کسب و کار و فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی، از استاندار خواستار حمایت ویژه تا پایان شهریورماه سال ۹۹ شد.

به گزارش خبرآنلاین از کرمانشاه ؛جهانبخش شکری ضمن تشکر از استاندار و معاونان وی در راستای تلاش برای ریشه‌کن کردن ویروس کرونا در استان، خواستار حمایت از کسب و کارهای تولیدی و کارآفرینان تا پایان شهریور سال ۹۹ شد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به رکود در کسب و کار و فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی به دلیل شیوع کرونا، گفت: از هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه تقاضا داریم با رویکرد پیشگیرانه و در راستای جلوگیری از تشدید بحران در حوزه اقتصاد به ویژه در زمینه‌های تولیدی و صنعت، تصمیمات ویژه و حمایت‌هایی را اتخاذ کند.

وی ضمن تشریح درخواست‌های خود به نمایندگی از صنعتگران و تولیدکنندگان استان از استاندار کرمانشاه، تصریح کرد: استمهال سررسید اقساط تسهیلات از بهمن‌ماه ۱۳۹۸ لغایت حداقل تا پایان شهریور ۱۳۹۹ بدون تعلق جرائم دیر کرد، تمدید تسهیلاتی که سررسید تسویه آن‌ها از بهمن‌ماه ۱۳۹۸ لغایت حداقل تا پایان شهریور ۱۳۹۹ است، تأمین سرمایه در گردش با شرایط سهل و نرخ حمایتی برای واحدهای تولیدی و اقتصادی، استمهال حق بیمه سهم کارفرما از بهمن‌ماه ۱۳۹۸ لغایت حداقل پایان شهریورماه ۱۳۹۹ بدون تعلق جریمه، از جمله درخواست‌های اینجانب از استاندار است.

استمهال یا تخفیف مالیاتی برای عملکرد سال ۱۳۹۸، استمهال حداقل هشت‌ماهه تقسیط پرداخت بدهی‌های قبلی به سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی، عدم پرداخت بیمه سهم کارفرمایان تا پایان شهریور ۱۳۹۹ و تقسیط بیمه ماههای مزبور در اقساط ۲۴ ماهه از مهرماه ۱۳۹۹، استمهال پرداخت مالیات بر ارزش افزوده متعلقه از بهمن‌ماه ۱۳۹۸ لغایت حداقل تا پایان شهریورماه ۱۳۹۹ و نیز استمهال پرداخت بدهی معوقه مالیات بر ارزش افزوده قبل از این تاریخ به مدت هشت ماه، تأمین منابع و تسهیلات ارزان برای مردم (مخاطبان هدفمند) به منظور تقویت قدرت خرید، استمهال وصول هرگونه عوارض توسط شهرداری‌ها حداقل تا پایان شهریورماه سال ۹۹، دیگر درخواست‌های شکری از بازوند بود.

شکری خاطرنشان کرد: متأسفانه رکود بازار تشدید شده و خرید تا حد قابل توجهی توسط مردم کاهش یافته است، اما سازمان مالیاتی و تامین اجتماعی اصلاً به این موضوعات توجهی نکرده و هر ماه پیگیر سررسید مطالبات خود هستند.

وی خطاب به هوشنگ بازوند، گفت: در این  شرایط  حاد حامی تولیدکنندگان باشید و فکری به حال هزینه‌های مالیاتی و بیمه کنید، حتی بانک‌ها نیز پیگیر دریافت مطالبات خود از واحدهای تولیدی هستند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در پایان ازبازوند خواست، با توجه به بی‌رمقی بازار و رکود بی‌سابقه آن در اسفندماه جاری که اغلب واحدهای تولیدی و صنعتگران  را متضرر کرده است اقدامات فوق به نحو مقتضی در راستای جبران بخشی از مشکلات اقتصادی این قشر انجام که همین موضوع امید را در مدیران واحدهای تولیدی، صنعتگران و کارآفرینان ایجاد می‌کند.

48

کد خبر 1360520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =