احتمال آسیب جدی به اقتصاد آمریکا از اپیدمی ویروس کرونا

فارس به نقل از راشاتودی نوشت: کارشناس ارشد مؤسسه تحقیقات اقتصادی آمریکا می‌گوید، من فکر می‌کنم بازارها دروغ نمی‌گویند و ترس آنها واقعی است و تمام بخش‌های اقتصاد جهانی از شیوع کرونا تحت فشار قرار گرفته‌اند.

جفری تاکر، کارشناس ارشد مؤسسه تحقیقات اقتصادی آمریکا، می‌گوید: من فکر نمی‌کنم بازارها دروغ بگویند. معتقدم که یک ترس واقعی وجود دارد و تمام بخش‌های اقتصاد جهانی از شیوع ویروس کرونا تحت فشار قرار گرفته است.

بنا به گفته این کارشناس اقتصادی، خانواده‌های سطح متوسط آمریکا بیش از آنکه از نظر سلامتی در خطر باشند، از منظر اقتصادی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار خواهند گرفت.

تاکر ادامه داد:‌ هم اکنون یک شوک واقعی به چرخه تامین و تقاضای کالا وارد شده و تمام صحبت‌ها نسبت به دخالت بانک مرکزی فدرال آمریکا و اجرای سیاست‌های محرک اقتصادی جدید بی‌پایه و اساس بوده و اجرای آنها غیرمنطقی است. چرا که گردش پول به شدت در اقتصاد به شدت تحت تاثیر است و بانک فدرال آمریکا نمی‌تواند در این زمینه کاری کند.

وی می‌گوید: به احتمال زیاد رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه نخست سال جاری به شدت از محل شیوع ویروس کرونا آسیب خواهد دید و ممکن است شاهد تاثیرات بیشتر در حوزه اشتغال باشیم که به افزایش قابل توجه نرخ بیکاری در آمریکا منجر شود.

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1360592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =