۰ نفر
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
احتمال تعویق المپیک وجود دارد

برگزاری المپیک 2020 توکیو تحت الشعاع ویروس کرونا قرار گرفته است و احتمال دارد این مسابقات به تعویق بیفتد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این روزها شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، بر روی ورزش هم تاثیراتی گذاشته است. علی رغم اینکه هم ژاپنی ها و هم کمیته بین المللی المپیک قویا با تغییر میزبان این رقابت ها مخالف هستند، اما این امکان وجود دارد که تاریخ برگزاری رقابت های المپیک تغییر کند.

در حال حاضر این مسابقات برای 24 ژولای تا 9 آگوست (3 مرداد تا 19 مرداد 1399) برنامه ریزی شده اما طبق ادعای رسانه های انگلیسی ممکن است مسابقات به عقب بیفتد.

سیکو هاشیموتو، رئیس کمیته المپیک ژاپن اعلام کرده است آنها به دنبال کنترل گسترش ویروس کرونا هستند و ممکن است بازی‌های المپیک را به این خاطر به زمان دیگری در سال جاری موکول کنند.

دیک پاوند نایب رییس پیشین کمیته ملی المپیک هم در این خصوص می گوید: اگر لازم باشد، قطعاً می‌توانیم بازی‌ها را دو ماه عقب بیندازیم.باید خیلی کارها را شروع کرد. باید حفاظ‌های ایمنی را کشید، غذا تأمین کرد، دهکده المپیک و هتل‌ها را آماده کرد و اهالی رسانه‌ هم باید بروند به ژاپن تا استودیوهای‌ خود را برپا کنند. کارزار جدیدی آغاز شده است و باید آن را جدی بگیریم. در بازه برگزاری المپیک و قبل و بعد از آن، مردم از خود می‌پرسند، آیا ایمنی این رویداد آن‌قدر تأمین می‌شود که بتوانیم با اطمینان به توکیو برویم یا نه؟ به نظرم اگر نشود بازی‌های ۲۰۲۰ در توکیو برگزار شود، شاید بهتر باشد کل برنامه را لغو کنیم.

مشروح این گزارش را اینجـــــــا بخوانید.

256 43

کد خبر 1360627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =