خسارت ۲ میلیارد تومانی به تماشاخانه‌های خصوصی

ایسنا نوشت: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی تماشاخانه‌های ایران خسارت وارد شده تعطیلات ناشی از شیوع ویروس کرونا را به ۱۶ تماشاخانه خصوصی تهران بیش از ۲ میلیارد تومان اعلام کرد.

شاهین چگینی به نمایندگی از اعضای صنف تماشاخانه‌های ایران، نامه‌ای برای اطلاع و درخواست همراهی به مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستاده که در آن نوشته شده، مجموعه تماشاخانه‌های تئاتر در بخش خصوصی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از زمان اعلام تاکنون تعطیل بوده و پیش‌بینی می‌شود این روند حداقل تا پایان سال ادامه یابد. 

در این نامه ابراز امیدواری شده که با تمهیدات و تلاشی که از جانب مسئولان ذی‌ربط صورت می‌گیرد هرچه سریع‌تر این معضل برطرف شده و شرایط کشور به حالت عادی برگردد. با این حال این تعطیلی‌ها زیان مستقیم از لحاظ مادی به این بخش مهم از تئاتر وارد کرده که در صورت عدم برنامه مشخص به منظور جبران آن، آسیب جدی به این بخش وارد خواهد شد.

وی به جلسه هفته گذشته با مدیرکل هنرهای نمایشی اشاره کرده و ادامه داده است: این جلسه منجر به قول مساعدت شهرام کرمی برای همکاری در این زمینه و جبران خسارت وارده به سالن‌های بخش خصوصی تئاتر بود.
 در این نامه ذکر شده، مبلغ مجموع اعلام شده به عنوان خسارت شامل اجاره بهای ملک تماشاخانه‌ها به علاوه حقوق پرسنل و درآمد حاصل نشده ناشی از لغو قراردادهای سالن‌ها است.

بر این اساس تماشاخانه‌های ایران تماشا، مستقل، نوفل لوشاتو، مهرگان، شهرزاد، هامون، استاد مشایخی، عمارت روبرو، دیوار چهارم، همای سعادت، شانو، سپند، گندم، دا، ملک و آژمان تماشاخانه‌های خصوصی زیان دیده و عضو انجمن صنفی تماشاخانه های ایران معرفی شده‌اند که مجموع خسارت وارد شده در اسفند ماه ۹۸ به آنها دو میلیارد و ششصد و پنجاه و یک میلیون تومان برآورد شده است.

درخواست کمک ‌مالی برای جبران خسارات به این تماشاخانه‌ها در حالی مطرح شده که بسیاری از گروه‌های تئاتری نیز با توجه به هزینه‌هایی که برای آماده سازی اجراها  صرف کرده‌اند، در نوعی بلاتکلیفی به سر می‌برند چرا که نه تنها وضعیت ادامه اجراها مشخص نیست بلکه بعضی گروه‌ها ممکن است امکان ادامه اجرا را پس از بازگشایی سالن‌های تئاتر نداشته باشند.
 

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1360657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =