چرا هیچ تیمی برای مهندسی بودن لیگ مدرک ندارد؟

بدون شک این روزها از همه چیز مهم‌تر این است که هرکسی در فوتبال ایران به مهندسی بودن قهرمانی‌ها و شائبه‌هایی از این شکل اعتقاد دارد، مدرک خودش را هم رو کند. اتفاقی که البته این روزها و در شروع تعطیلی بازی‌ها تا پایان عید نوروز بیش از پیش بعید به نظر می‌رسد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وقتی رای کمیته انضباطی در خصوص دیدار سپاهان و پرسپولیس اعلام شد و زردهای اصفهان 3-0 بازنده بازی شدند این رای بار دیگر شبیه بمب در فوتبال ایران ترکید. با اینکه با توجه به اتفاقات روز بازی خیلی‌ها حدس می‌زدند که بازی 3-0 به سود پرسپولیس شود اما باز هم صدور رای کمیته انضباطی باعث شد سپاهانی‌ها این رای کنار نیایند. پیوند خوردن این رای با بازی‌های هفته بیست و یکم اما باعث شد اتفاقات عجیب‌تری در فوتبال ایران رخ دهد.

سپاهانی‌ها از روز بازی با پرسپولیس در ورزشگاه نقش‌جهان که برگزار نشد تا روز اعلام رای کمیته انضباطی مصاحبه‌های زیادی در خصوص قهرمانی‌های حریف همیشگی‌شان انجام دادند. این داستان برای دیروز و امروز هم نیست. حتی همین فصل گذشته و بعد از پیروزی پرسپولیس در اصفهان و رسیدن به فینال جام‌حذفی مصاحبه‌های سپاهانی‌ها در خصوص مهندسی بودن رقابت‌های لیگ‌برتر به اوج رسیده بود. فصل گذشته و در کوران رقابت‌ها و تا پیش از رسیدن به هفته آخر و جشن قهرمانی پرسپولیس برای سومین بار متوالی در لیگ‌برتر، کمیته انضباطی کار خودش را برای برخورد با این رفتارها در فوتبال ایران شروع کرد اما در نهایت اتفاق خاصی رخ نداد. در کنار طرفداران و مسئولان سپاهان، تیم‌های دیگر هم انتقادهای زیادی به نحوه برگزاری لیگ و قهرمانی‌های پرسپولیس مطرح کردند. انتقادهایی که مثل این فصل با جواب از سوی پرسپولیسی‌ها همراه شد. از همان زمان خیلی‌ها در فوتبال ایران از تیم‌هایی که این شائبه‌ها را مطرح می‌کردند، می‌خواستند دلایل خود را هم مطرح کنند.

این داستان به این فصل رقابت‌های لیگ‌برتر هم رسیده. شهرخودرو و تراکتور جدیدترین تیم‌هایی هستند که به سپاهان اضافه شدند و شائبه مهندسی لیگ را مطرح کردند. مسئولان باشگاه شهرخودرو بعد از رای کمیته استیناف در خصوص محرومیت دو بازیکن این تیم پیش از بازی با پرسپولیس و یکی از کاپیتان‌های تراکتور بعد از دست دادن 3 امتیاز در جم از این گفتند که قهرمان لیگ چندین سال است از قبل مشخص می‌شود و باید برای یک تیم که منظورشان پرسپولیس بود، یک جام از قبل کنار بگذارند.

این اظهارنظرها طی روزهای اخیر در فوتبال ایران سر و صدای زیادی به پا کرده. جدا از اینکه این کری‌خوانی‌های عجیب و نامتعارف تنش فوتبال ایران را از چیزی که همیشه وجود داشته بیشتر می‌کند، بدون شک باعث می‌شود هیجان رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال ایران روز به روز کمتر شود. این واقعیت وجود دارد که هیجان لیگ‌برتر و رقابت تیم‌ها برای کسب قهرمانی هر سال بیشتر می‌شود اما اگر قرار باشد هر فصل چند هفته مانده به پایان این شائبه‌ها مطرح شوند، دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که قهرمانی یک تیم را در لیگ‌برتر قبول داشته باشد. بدون شک از همه چیز مهم‌تر این است که هرکسی در فوتبال ایران به مهندسی بودن قهرمانی‌ها و شائبه‌هایی از این شکل اعتقاد دارد، مدرک خودش را هم رو کند. اتفاقی که البته این روزها و در شروع تعطیلی بازی‌ها تا پایان عید نوروز بیش از پیش بعید به نظر می‌رسد!

43257

کد خبر 1360684

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =